Znáte lepší pocit, než vyhrát zápas, ve kterém je proti vám nejen soupeř, ale i rozhodčí?

To je krásné, ale já jsem si ten zápas ani pořádně neužil, protože nervozita z hlavního rozhodčího mi úplně vzala takové ty moje emoce, takže z toho zápasu nic nemám, i když jsem šťastný, že jsme porazili první mančaft.

V prvním poločase to nebyl příliš pohledný fotbal…

Nebyl. Kluci ví, co soupeř hraje. Podle mého názoru to není soupeř, který by měl být na prvním místě. Měli z toho přehnaný respekt a po některých výrocích rozhodčího měli strach, aby neudělali chybu, abychom na to nedoplatili.

Závěr jste v tomto ohledu zvládli na výbornou…

Byly to nervy, ale kluci to zvládli. Bojovalo se, a tak teď už jsem spokojen. I když funkcionáři svazu nebo televize zkazili tento zápas, je mi úplně jedno kdo, tady by bylo o pět set lidí víc a mělo to ještě daleko lepší atmosféru. I přesto lidi jsou tady za to vděční a to nás motivuje jet dál.

Nyní máte 39 bodů. Před sezonou jste mluvil o pátém místě, na kterém aktuálně jste. Platí stále cíl páté místo, nebo míříte i výš?

Platí to páté místo. Nesmíme to přehánět. Soupeř měl dnes také šance a nemuselo to vyjít. Samozřejmě pokud poskočíme o nějaké to místo nahoru, bylo by to úplně skvělé, ale zabydlet se na pátém místě, to bych si hodně přál.

Když pomineme fakt, že jste dali gól a soupeř ne, v čem jste dnes byli lepší?

Možná jsme měli trošku štěstí. Soupeř dvakrát nastřelil břevno, i když mi také. Byl to takový remízový zápas. Asi jsme měli více štěstí a možná právě toho dobrého střelce.

Dal by se dnešní zápas srovnat s utkáním se Slavií B?

Přesně na to jsem myslel. Proti nám byl vcelku kvalitní soupeř a my jsme to zvládli s nulou. Musím vyzdvihnout i brankáře Čabu. To je pro nás jistota vzadu a to mančaftu hodně pomáhá.

Rozhodčí výrazně pomáhali soupeři. Máte 39 bodů a de facto vás čeká klidný závěr sezony, ale hodně celků bude bojovat o udržení. Nemáte obavy, že každý zápas nyní může vypadat podobně?

Abych to nerozváděl, teď to bude masakr. Doufám, že už se můžeme jen smát.