Jak jste dnes byl spokojen s výkonem mužstva?

Jsem spokojen, hlavně s první půlí. To jsme hráli, co jsme chtěli. Ve druhé půli se soupeř tlačil dost dopředu a my jsme to chtěli vzadu ne ubránit, ale hrát na nulu.

V úvodu jste hráli hodně aktivně, soupeře jste napadali, po čase jste od této taktiky odstoupili, přestože vám přinesla několik velkých šancí…

Ta taktika je taková, že presink jde dělat určitou dobu. My jsme ho dělali dvacet minut. Pak jsme na pět minut nehráli tak vysoké napadání, ale ke konci půle jsme to opět začali presovat. Mužstvo si také potřebuje odpočinout, protože tento styl je hodně náročný.

Soupeř hrozil především rychlými protiúotky…

To jsme věděli. Oni mají v útoku Kudelu, což je hodně rychlý kluk. Věděli jsme, že budou hrát zatažení a vyrážet k brejkům. Obránci měli za úkol ho zdvojovat, což se dařilo, i když se jednou dostal do šance. Jinak jsme to elilminovali.

V sedmém utkání v řadě na domácí půdě jste neinkasovali. Je to vizitka skvělé obrany, nebo jde i o štěstí, jako například v sobotním zápase s Novým Strašecím, kdy vykopával Radek Klička míč z prázdné branky?

Zapracovali jsme hodně na defenzivě. Vzadu to hrajeme zodpovědně, i když je to i o štěstí. V každém zápase si říkáme, že budeme hrát vzadu na nulu. Kluci to hrají zodpovědně a z toho to vychází.

Po víkendu máte na kontě dvacet dva bodů, z čehož se dá vyčíst, že zbytek sezony bude bez nervů…

Přesně. Já jsem vždy věřil, že toto mužstvo je dobré. Za poslední dobu je to nejlepší mužstvo, co tu bylo. Říkal jsem si, že to, že se nám začátek nevyvedl, musí být tím, že mužstvo nebylo sehrané a trvalo, než si na sebe hráči zvykli. To se potvrdilo. Vedou mě k tomu tréninky, na kterých vidím, že kluci jsou na tom dobře fyzicky i technicky. Když se potom mužstvo dobře poskládá, tak to šlape. Je to samozřejmě také o psychice. Když se mužstvo chytne, tak pak přijde i takové to štěstíčko.

Postup vás zatím nechává v klidu?

Já jsem jak v kariéře hráčské, tak i trenérské vždy zastával názor, že člověk musí být pokorný. Silácké řeči před sezonou typu "Jedeme na postup", to si myslím, že není dobré. Vždy je potřeba jít zápas od zápasu, mít respekt před soupeřem a zároveň věřit ve vlastní schopnosti. Od toho se vše odvíjí. Jestli postup pak přijde nebo ne, to je druhá věc. My prostě chceme hrát dobře. Máme z toho radost, když hrajeme kombinační fotbal, který tu dlouhá léta chyběl. Myslím, že se to určitě líbí i lidem a výsledky pak přijdou.