Fotbalisté Českého Lva – Unionu Beroun porazili Žebrák 4:1, trenér Vladimír Lacina ale příliš spokojen nebyl. „Představoval bych si, aby zápas skončil větším brankovým rozdílem, protože jsme neproměnili řadu šancí,“ zmínil Lacina, který nabídl, co ve hře domácích postrádal. „Chyběl mi tam důraz v zakončování akcí a tlačení se do branky, chtění dát gól. To nám hodně chybělo,“ poznamenal berounský trenér.

Domácí vstoupili do utkání velmi dobře. „Začali jsme aktivně a dobře, ale s postupem času jsme nedali řadu šancí. Ke konci zápasu se mi pak hra vůbec nelíbila. To byl chaos. Musíme se z toho poučit,“ uvedl trenér Lacina.

Domácí nakonec vyhráli 4:1, když dva góly vstřelili v závěru utkání. „Žebrák bránil na svém velkém vápně. My jsme se tam i dostávali, ale akce jsme nedotáhli do gólu. Na to si musíme zvyknout. Až k nám přijede celek krajského přeboru, tak se nám může stát, že budou hrát zezadu a my se tam nebudeme dostávat,“ poznamenal Lacina, který bral tuto zkušenost pozitivně.„Byl jsem rád, že Žebrák hodně bránil. My jsme se s tím nevypořádali, musíme se z toho poučit,“ má jasno trenér Českého Lva – Unionu.

V posledním přípravném utkání hostí Berounští o víkendu divizní Kladno B. „Uvidíme v jaké přijedou sestavě. Měl by to být kvalitní soupeř na závěr přípravy,“ doplnil trenér Lacina.

Trenéra Žebráku hra domácích v prvním poločase nepřekvapila. „Čekali jsme, že to tak bude. Beroun nás napadal, hrál agresivně. My, když hrajeme se slabším soupeřem, tak je to podobné. Také si chceme vyzkoušet napadání. Z tohoto pohledu nás nepřekvapili,“ uvedl Miroslav Nesnídal.

Berounští se sice dostali v prvním poločase do vedení 2:0, po změně stran ale hosté zápas zdramatizovali a Dušan Nesnídal snížil na 2:1. A nemuselo zůstat u jedné trefy. „Po gólu jsme měli šanci na vyrovnání. Nechci ale říkat, že jsme tam sahali po remíze, to vůbec ne, protože oni měli šancí celou řadu,“ poznamenal Nesnídal, jehož svěřenci se v utkání zaměřili především na obranu. „My jsme odolávali. S postupem času tlak domácích ochaboval. Nakonec jsme dostali dva góly v posledních deseti minutách,“ podotkl trenér Žebráku.

Spartak nakonec odjel s porážkou 1:4. „Výsledek mohl být i lepší, ale já jsem s ním spokojený. Měli jsme to docela zorganizované, zatím se mi to docela líbí. Samozřejmě mistráky jsou o něčem jiném. Zase když se zvlášť daří v přípravě, tak to nebývá pak v mistrovských zápasech úplně dobré. Jsme střízliví,“ podotkl Nesnídal, který byl rád, že Žebráčtí neudělali v Berouně ostudu. „Vzhledem k výsledkům, které uhráli Berounští s Novým Knínem a Novou Vsí, je náš výsledek docela solidní,“ dodal trenér Spartaku.

Další přípravné utkání sehraje Žebrák v sobotu se Spartakem Příbram.