Začátek utkání domácím nevyšel právě dle představ. „Celý týden jsme se připravovali, ale jak začalo utkání, bylo to, jako když tam je jiné družstvo. Prostě nervová část to pohltila komplet,“ poznamenal trenér Hořovicka. Domácí se přesto dostali po střele Kaufmana do vedení. Jenže Klokani do půle vyrovnali. „To, že jsme poločas hráli 1:1, bylo upozornění, že takhle to nepůjde,“ zmínil trenér Mysliveček.

Hořovičtí zvýšili agresivitu, ale z rychlých protiútoků dvakrát inkasovali. „Pak jsme šli do vabanku. Přeházeli jsme, co šlo. Kaufman šel do útoku,“ nastínil taktiku trenér Mysliveček. A hra vabank se Hořovicku vyplatila. Poměrně brzy snížil Šubert na 2:3. „V závěru jsme pak byli v obrovském tlaku. Bohemka ale hrála velmi pozorně, k ničemu nás nepouštěli,“ vracel se k utkání trenér Hořovicka.

Místo vyrovnání domácích mohli hosté několikrát po brejku pojistit své vedení. To se ale nestalo a v 90. minutě se Hořovicko dočkalo. „Hosté udělali obrovskou chybu. Obránce ani při té penaltě nemusel takto zasahovat, protože náš hráč šel skoro od branky,“ podotkl Mysliveček k zákroku po němž nařídil rozhodčí pokutový kop. K míči se tradičně postavil kapitán Kaufman a trenér Mysliveček se raději nedíval. Luděk Kaufman ale i třináctou penaltu v řadě proměnil a zajistil tak Hořovicku důležitou remízu.

V Hořovicích se také sledovalo, jak se vyvíjí zápasy ve druhé lize a jak hraje přímý konkurent v boji o udržení Dukla Praha B. „Petr Větrovský to měl na starosti. Hned po dohrání zápasů dával hlášení. O poločase jsme hráče informovali. Není to dobré, ale musel jsem hráče informovat, že to mají stále ve svých rukou, aby se zklidnili,“ poznamenal trenér Mysliveček, který dodal, že mužstvo musí hrát naplno a na ostatní výsledky a kalkulace nesmí brát ohledy.

V závěrečných dvou zápasech stačí Hořovicku k jistotě záchrany uhrát tři body. To ale nebude vůbec jednoduché a trenér si je toho vědom. „Nezkušenost našich hráčů asi bude hrát velkou roli,“ uvedl trenér Hořovicka, který má dobře zmapované oba soupeře, se kterými se družstvo ještě v letošní sezoně utká. „Bod nám nic neřeší. Budeme hrát otevřenou hru,“ naznačil taktiku trenér Mysliveček.

Hořovičtí také zkusí podat žádost o omilostnění Petra Větrovského, který má po vyloučení stopku právě ještě na dva zápasy. Příjemnou zprávou je, že do hry by se měl vrátit po zranění útočník Hebeda. „Přijde ve středu na trénink. Nechci to zakřiknout, ale to by byla dobrá zpráva. Kovařík mi dá ještě zprávu, jak to s ním vypadá. Pro hráče by to bylo úžasně psychicky povzbuzující, kdyby oba hráči přišli,“ dodal na závěr trenér Mysliveček.