Jde o to, že Hořovicko ještě čeká poslední podzimní mistrovské utkání. „Chtěli jsme dát mužstvu impuls,“ uvedl výkonný ředitel FK Hořovicko Jan Bežó.

„Při úterním dlouhém jednání výboru došlo k dohodě o ukončení spolupráce s panem trenérem Myslivečkem a ve středu jsme mu vše sdělili,“ poznamenal Bežó, který zmínil, že za tímto rozhodnutím nestojí jednotlivec, ale celý výbor. „Bylo to rozhodnutí výboru, který neuspokojovaly poslední výsledky mužstva,“ dodal výkonný ředitel klubu.

Situace se ovšem nemá tak, že by v Hořovicku byli nespokojeni s prací trenéra Myslivečka. „Musím zdůraznit, že fakt, že jsou takto špatné výsledky, není chybou trenéra. S mužstvem se ale musí hýbnout,“ podotkl Bežó, který zopakoval, že hlavním důvodem změny trenéra je snaha dát mužstvu impuls. „Rádi bychom panu Myslivečkovi poděkovali za práci, kterou v Hořovicku odvedl. Byla velmi kvalitní a na profesionální úrovni,“ uvedl předseda klubu Luboš Bureš.

Při posledním podzimním mistrovském utkání, ve kterém Hořovicko hostí v sobotu od 14 hodin páté Votice, povede áčko Hořovicka z lavičky Jindřich Novotný, který jinak v klubu působí jako šéftrenér mládeže. „Jde o záskok na jeden zápas. Hledáme trenéra, konkrétní jména ale bych zatím nezmiňoval,“ podotkl Jan Bežó.

I zaskakující trenér počítá s tím, že u áčka bude jen pro utkání s Voticemi. „Vzal jsem to vyloženě na jeden zápas,“ uvedl Jindřich Novotný, který vyvrátil možnost, že by u áčka působil i na jaře. „Mojí specialitou je mládež. Myslím, že to nepřichází v úvahu,“ podotkl Novotný, který se jinak věnuje trénování mladšího dorostu.

Samotnému Novotnému je jasné, že během pár dní nelze s mužstvem docílit nějakých převratných změn. „Víceméně nezáleží na mně, ale záleží na hráčích, aby si to změnili trochu v hlavě. To bude hlavní úkol, jinak se nedá měnit nic,“ má jasno Novotný, který doufá, že mužstvo dostane požadovaný impuls. „Jestli se to povede, to uvidíme v sobotu ve čtyři hodiny. Buď budeme všichni zklamaní, nebo budeme v euforii. Doufám, že to bude to druhé. Bude to hodně těžké,“ dodal Jindřich Novotný. Jak si divizní fotbalisté Hořovicka povedou pod taktovkou trenéra Novotného můžete sledovat v sobotu od 14 hodin, kdy Hořovičtí hostí celek Votic.

Vyjádření trenéra Myslivečka se nám bohužel nepodařilo sehnat, neboť měl po celý den vypnutý telefon.