ZDICE – NOVÁ VES 3:1

Do utkání vstupovali domácí i přes potrestané hráče v roli favorita. „Nemohu až tak souhlasit, do utkání jsme vstoupili v roli favorita jedině tak podle postavení v tabulce. Bez brankáře Kasala a pěti hráčů základní sestavy jsme přesto chtěli vyhrát a odčinit debakl z Březnice," uvedl trenér Zdic Miroslav Porsch, který natvrdo dodal: „Zvítězit se nám nakonec povedlo a jsme rádi, že výhrou jsme zavřeli pusu lidem, kteří tvrdili, že Nová Ves u nás musí vyhrát!"

Zdice vedly o poločase o dva góly. „První gól vstřelil Jirka Krůta po přihrávce Michala Myšky. Druhý přidal z pokutového kopu minutu před poločasem Pavel Růžička," popsal brankové počiny Olympie v první půli její kouč.

Ten byl rád, že se domácím podařilo hrát aktivně i ve druhém dějství. „Chtěli jsme přidat další branky a utkání rozhodnout, a tak dát příležitost zahrát si všem hráčům. Třetí gól po rohu vstřelil v 73. minutě Kamil Svoboda," uvedl Porsch, který litoval snížení hostů: „Bohužel hosté se štěstím proměnili osm minut před koncem pokutový kop, i když Michal Pánek skvěle vystihl směr a na míč si sáhl, přesto mu pod tělem proklouzl do branky."

Tři body zůstaly ve Zdicích, Nová Ves tak odjížděla pod Pleš s prázdnou. „Mužstvo bych chtěl pochválit za zodpovědný a bojovný kolektivní výkon," byl spokojen Miroslav Porsch, na něhož s jeho svěřenci čeká v sobotu derby v Loděnici.