KRÁLŮV DVŮR – HOŘOVICKO 1:4 (0:2)

Zatímco fotbalisté třetiligového Králova Dvora na Memoriálu Jiřího Kolína pořádaného Meteorem Praha před derby na turnaji neprohráli, divizní Hořovicko utržilo prohru hned v prvním zápase turnaje. Od porážky s Admirou jde ale jeho výkon nahoru.

Všeobecně se však očekávalo, že se bude hrát sice možná vyrovnaný zápas, ale Cábelíci vyhrají. Jenže opak byl pravdou.

Hořovicko nastoupilo bez zraněného kapitána Kaufmana, distancovaný Bežó jen přihlížel utkání. Z nových posil se na hřiště dostal ve druhém poločase Kulhánek, kterého Hořovicko zkouší z Plzně.

Na straně Cábelíků zůstal na lavičce brankář Krček a především kanonýr Kraus, jehož absence byla na hře Králova Dvora přece jen znát. „Soupeř je velice silný, výborně trénovaný. je vidět, že je v České fotbalové lize vysoko,“ konstatoval po rozcvičce a úvodních minutách utkání trenér divizního celku Pavel Novotný. 

Běžecký závod Turuj Brdy chřipka příliš neovlivnila
Běžecký závod Turuj Brdy chřipka příliš neovlivnila

Chvíli se hrálo bez vyložených šancí, ale po čtvrthodině prodloužil Pouček na půlce, obrana Cábelíků si nerozuměla, čehož dokonale využil Karvánek. 

„V zápase jsme udělali bohužel velké množství individuálních chyb, které soupeř potrestal,“ konstatoval trenér Králova Dvora Tomáš Šilhavý, čímž charakterizoval další dění na umělém trávníku.

O chvíli později našel přesně za obranou Karvánek Doležala, který se pokusil o přehození vyběhnutého Vávry, ale mířil vedle. Brankář Králova Dvora si pak oddechl i po střele z dálky, která mu vyklouzla z rukavic, ale včas ji stačil zachytit.

Králův Dvůr se pokoušel o vyrovnání, k čemuž mu mohla pomoci výšková převaha. 

Navíc se trenéři Hořovicka zlobili na své hráče při nedůsledném bránění při rozích, po nichž Cábelíci nejvíce hrozili. Ale Hell i Růžička mířili hlavou vedle.

Samuel Chrenka hraje extraligu za mladší dorost kladenských Rytířů a reprezentoval Středočeský kraj.
Chrenka: Mrzí mě neúčast hráčů z NHL na olympiádě

K vidění byl hodně pohyblivý zápas. Po půlhodině se rozhodl zaútočit levý bek Hořovicko Graf, dal si míč na levačku a Vávra byl po střele z pětadvaceti metrů u tyče pozdě. 

Vedení 2:0 vyburcovalo Králův Dvůr ke snaze něco s výsledkem udělat, více se pohyboval, ale Hořovicko nechtělo dobře rozehranou partii ztratit. Navíc hrozilo z brejků a jeden z nich zakončil k tyči Kulhánek.

Na druhé straně vývoj zdramatizoval snížením na 1:3 Balšánek, jenže Králův Dvůr už branku nepřidal. Naopak to bylo Hořovicko, jehož brejk dokonal úspěšně Bužík a završil překvapivou výhru 4:1.

„V druhé půli soupeř dobře bránil a navíc hrozil z nebezpečných brejků, ze kterých jsme ještě dvakrát inkasovali. Bohužel i náš kontaktní gól přišel pozdě,“ krčil rameny po utkání Tomáš Šilhavý.

Jeho tým zůstává v tabulce třetí a před závěrečnými dvěma koly už těžko může pomýšlet na celkové prvenství. „Paradoxně nám však tento výsledek s Hořovickem v konečném důsledku může pomoci více než jasné vítězství,“ myslí už dopředu Tomáš Šilhavý.

Hořovicko drží v turnaji bodový krok s vedoucími Zápy, s nimiž se střetne v dalším kole. „Snad jdeme správnou cestou. Výsledek je pro soupeře až příliš krutý. Znovu ale opakuji, že k vzhledem k našim výsledkům i hře jsme stále pokorní. Je třeba zůstat na zemi, soutěž začíná 10. března. Tam se vše ukáže, do té doby je to jenom příprava. Tak bereme i zápas s Královým Dvorem,“ dodal trenér Hořovicka Pavel Novotný.

Videosouhrn Deníku – 10.–11. února 2018
Skon ocelové lávky, masopust sedmkrát jinak a člověčí zabíjačka: videa víkendu