Trenérům obou týmů položil Deník navlas stejné otázky a oni na ně s chutí odpovídali.

Domácí vstupovali do utkání v roli favorita, Chlumec zase chtěl určitě překvapit. Jak jste týmy na derby připravovali, přece jen se někteří kluci dobře znají?
Jiří Hausner (Komárov): Ano, vstupovali jsme do utkání v roli favorita. Věděli jsme, že Chlumec je doma stoprocentní, venku se jim tolik nedaří, ale nečekali jsme, že to bude jednoduché utkání. Vstup do zápasu se povedl, dali jsme branku a určitě dvě obrovské šance jsme neproměnili, to nás trochu přibrzdilo. Pak po rohu hosté vyrovnali, zatáhli se a pro nás to bylo složité.
Jaromír Schreiber (Chlumec): Příprava byla zaměřená na obrannou činnost. Jeli jsme na hřiště prvního mužstva, které hraje velmi dobrý fotbal. Viděli jsme utkání Komárov – Zvole.

Chlumci chyběl Petr Veselý mladší. Byla to pro Komárova dobrá zpráva a naopak pro hosty velká ztráta?
Hausner: Hráči se pochopitelně dobře znají, těžko někoho překvapíte. Hostům chyběl mladší Veselý, který je klíčovou postavou, střelec. A měli i vykartované další dva hráče, kteří nemohli nastoupit, což byla pro nás určitá výhoda. Ale to je vždy ošemetné, proto do zápasu nastupujeme (snažíme se) s maximální koncentrací, ať soupeř nastoupí v jakékoliv sestavě.
Schreiber: Chyběl nejen Petr, ale i další dva hráči, kteří by určitě hráli, pokud by mohli. Hráli jsme bez nich už poněkolikáté, tak to prostě je a je to u všech týmů stejné, pokaždé nevyjde ta nejsilnější sestava.

A teď popište góly vašich týmů.
Hausner: První branka padla brzy ve druhé minutě po hezké kombinaci. Ve středu hřiště Vašek Komínek s Jardou Štěpničkou přehráli zálohu Chlumce, krásný míč dostal Tomáš Srp, který předložil míč na podnose Alexi Vodičkovi, který to měl jednoduché a vedli jsme 1:0. Hosté vyrovnali po rohu, kdy na přední tyči nám proběhl balón pod kopačkou a soupeř okamžitě trestal. Stále jsme se tlačili dopředu, chtěli jsme být aktivní, rozhodující branka přišla v 62. minutě, kdy Láďa Kolář nádhernou křížnou ránou nedal gólmanovi žádnou šanci.
Schreiber: Gól jsme vstřelili po rohu na přední tyč střelou z prvního doteku.

Mohli jste navýšit respektive vyrovnat?
Hausner: Řekl bych, že jsme byli aktivnější po celý zápas, šance na navýšení jsem tam viděl, ale nedali jsme. Chlumec po brance přidal, hrál na brejky, měl dva rychlé útočníky Šonku a Nového, kteří nás zlobili. Kluci to však skvěle zvládli, odvedli hodně dobrý výkon. Musím je pochválit.
Schreiber: Navýšit jsme mohli dvakrát v prvním poločase, ale nevyšlo to. V druhém poločase se nám nedařila hra díky silnému soupeři, a tak jsme na zemi.

Jakou úroveň podle vás derby mělo a jakou mělo kulisu?
Hausner: Úroveň zápasu určitě odpovídal krajské soutěži, hrál se pohledný fotbal, bez jakékoliv surovosti, žádné hádky, žádné komplikace pro rozhodčího. Když k tomu přidáte návštěvu dvou set diváků, kteří nám teď svojí přítomností hodně pomáhají, tak z našeho pohledu to byl povedený zápas a tři body nás hodně těší.
Schreiber: Komárov velmi dobrý, diváků hodně, kulisa jako vždy výborná, přátelská.