REJŠICE – ČLU BEROUN 1:3 (0:3)

Na konci první čtvrthodiny se hosté radovali poprvé. „První gól padl po výborné individuální akci Marka Horela, který se uvolnil a sám zakončil z hranice pokutového území přesně k tyči. Druhý gól vyšel po dobré kombinaci a krásné přihrávce do šance Horelovi, který trefil tyč, ale naštěstí Krůta situaci dohrál a dal na 2:0," popsal úvodní branky hostů jejich trenér, který se radoval i potřetí: „Gól na 3:0 padl po dobře zahraném trestném kopu Horelem, kdy si na první tyč naskočil David Počta."

Poločasové vedení bylo hodně nadějné. „Hráče jsme nabádali ke stejnému systému aktivní hry s dobře zajištěnou obranou. Bohužel přišel pravý opak, ale asi je to reakce na příznivý vývoj první půle. Kluci chtěli zápas jen dohrát, a to málem nevyšlo. Naprosto jsme vyklidili střed hřiště a čekali na konec.

Také čtěte: Žebráčtí turisté letos slaví 95. narozeniny

Naštěstí nás hodně podržel David Hejcman, v klíčových momentech chytil tři šance," řekl Jiří Krbeček, který se vyjádřil i ke hřišti: „Kvalita umělé trávy v Boleslavi je vynikající, bohužel osvětlení není nejlepší. Díky tomu, že jsme celou přípravu absolvovali pod světly, to zas takový problém to nebyl."

Tři body jsou pro Beroun hodně důležité. „V každém případě jsou super a vstup do jarní fáze se podařil. My jsme do zápasu šli s jasnou vizí, a tou bylo vítězství. Snažili jsme se navázat na dobré výsledky v přípravě i kvalitní tréninky a zlepšenou kondici. Je potřeba potvrdit vítězství doma, jinak ztrácí význam. Pokud se to povede, pak se dá mluvit o dobrém začátku. Bylo to první kolo, ještě jich máme čtrnáct a v tabulce vyhráno určitě není, naopak," ví dobře berounský trenér Jiří Krbeček.