Na čele tabulky zůstal osamocen Trubín, který jako jediný ještě neztratil ani bod. Jeho formu odnesla Tlustice, která si odvezla domů bůra.

Ve výtečné formě se předvedl trubínský Radek Klička, který Tlustickým nastřílel hattrick, čímž napodobil počin svého kapitána Karla Červenky z předchozích kol. Ten skóroval tentokrát jednou.

Jediné utkání třetího kola skončilo bez branek. Bod za remízu určitě braly více domácí Všeradice. Chyňava byla favoritem a čekalo se, že zvítězí.

„Šancí bylo opravdu velké množství. Pokud by to bylo vyjádřeno číselně, tak střely na branku 14:5 pro nás. Bohužel i vyložené tutovky zůstaly bez gólového efektu. Michal Kasl sám před bránou, míč se odrazil od nerovnosti a brankář stačil chytit. Střídající Buncík se ocitl sám před brankářem, ale trefil pouze nohy ležícího brankáře," uvedl chyňavský kapitán Zdeněk Steiner.

Ten popsal i další šance svého týmu. „My dokážeme i z dvou metrů překopnout branku, třeba Bílý, který měl tisíciprocentní šanci," řekl Steiner, který dodal: „První poločas byl vyrovnaný, ale v druhém jsme jasně dominovali. Domácím skvěle zachytal brankář. Pro nás to je jednoznačná ztráta, i když někteří to berou tak, že už se čtyři zápasy včetně poháru neprohrálo. Pro mě jako pro kapitána mužstva, když Kříž je zraněn, to byla jednoznačná ztráta, měl jsem pocity jako po prohře. Sám jsem mohl v 88. minutě rozhodnout, když brácha centroval z poloviny hřiště a já jsem míč tečoval před brankářem, bohužel jsem byl zády k brance a nedokázal jsem dostatečně změnit směr a domácí brankář měl štěstí, že míč stačil zkrotit. Bez gólů se vyhrávat nedá a to je náš největší problém, dáváme málo gólů."

Lepší náladu měli domácí hráči. „Pro nás přišel ve třetím zápase konečně první bod a navíc se silným soupeřem," uznal kvalitu Chyňavy Stanislav Šebek. „První půli Chyňava hrála zezadu a nic moc neukázala, myslím, že jsme byli aktivnější a lepší. Od začátku druhé půle ale Chyňava zapnula a my už jsme hodně zalezli a asi trochu odešli fyzicky. Při šancích Chyňavy, většina z nich byla po našich žákovských chybách, nás hodně podržel brankář Nájemník, my jsme zahrozili asi jen dvakrát po šanci Honzy Suchého a krásné střele Martina Silbernágla do břevna. Po dlouhé době se na to ale dalo koukat a všichni na hřišti nechali, co mohli," uvedl Šebek.