Na opačném pólu tabulky se hrál důležitý duel ve Všeradicích. Tam Praskolesy vedly gólem Malce 1:0, ale vedení neudržely a prohrály 1:2. „Měli jsme hlavně v první půli pět jasných šancí, nedali jsme je. To nás pak mrzelo," uvedl hrající trenér Praskoles Pavel Smetana „Konečně jsme vyhráli, ale na velkou pochvalu to moc není, spíš jsme konečně narazili na tým, který na tom byl fyzicky ještě hůř než my. Po bezbrankové první půli, kdy jsme předvedli parodii na fotbal i jakýkoliv jiný existující sport, šly Praskolesy do vedení. My jsme ale taky díky příchodu Kuby Káchy začali být v útoku trochu aktivní a zápas jsme dokázali otočit, hodně nám pomohl i brankář Pavel Šedivec, který nás několikrát podržel," vytasil pochvalu domácí Stanislav Šebek, který dodal: „Za týden jedeme do Stašova, chtělo by to opět něco uhrát, bodů pořád není na rozdávání."

Po rozpačitém začátku je překvapením vzestup Neumětel, které se prodraly na třetí příčku. A to s béčkem Loděnic prohrávali Šemíci hned na začátku po hlavičce Majera. Jenže druhá půle přinesla kolaps hostů, velké zlepšení domácích a otočku zápasu na konečných 3:1. „Jsme se třemi body spokojení, klukům to zvedne sebevědomí. Myslím, že před týdnem to byl lepší zápas, více jsme kombinovali. S Loděnicemi se trochu nadřeli, chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Jsme rádi, že se to povedlo otočit," lebedil si trenér Neumětel Pavel Tůma.

První výhry se dočkal Slavoj Osek, který si utkání s Berounem B předehrál a zvítězil 5:3. Takže víkend na světovém šampionátu v ragby byl hodně radostný.

V duelu nováčků přehrál Tetín Broumy třígólovým rozdílem a hosté tak zůstávají posledním celkem, který ještě nezískal ani bod.

V sestavě Chyňavy se poprvé na podzim objevil Petr Podzemský, hostům to stačilo jen na remízu. „Naším hlavním problémem je, že nedáváme vůbec góly. Vždyť z pěti utkání máme jen tři vstřelené branky, a to jednu z penalty," zlobil se po bezgólové plichtě v Tlustici chyňavský Zdeněk Steiner, jenž dodal: „Naše největší šance přišla v 35. minutě, když z uctivé vzdálenosti napřáhl Grajcár a jeho pumelice skončila na tyči. Dělba bodů byla zasloužená."

Druhý Chlumec si poradil se Stašovem, když do listiny střelců se zapsali otec a syn Veselých.

V neděli přišel trubínský vrchol víkendu. Králův Dvůr B je ambiciózním nováčkem a až na prohru v Chlumci se mu úvod sezony povedl. Dal se čekat zajímavý zápas a kulisa tomu odpovídala, šlágr kola přilákal do ochozů 170 diváků. V 10. minutě domácí Radek Klička získal ve středu hřiště míč a dlouhým obloučkem vybídl k sólovému úniku Karla Červenku. Domácí kapitán si v souboji s obráncem pokryl míč a poprvé v zápase překonal Melzera v bráně. Ve 29. minutě se Vaněk snažil odkopnout míč do bezpečí, trefil míč tak nešťastně, že knockoutoval svého spoluhráče Šolce. Odrazem míč doputoval k zcela osamocenému Karlu Červenkovi, ten si v takových situacích ví rady a zvýšil na 2:0. „Poté Krupa hlavičkou nastřelil břevno naší branky. Na začátku druhé půle přišla paráda Jirky Kličky, když zakroutil míč z trestného kopu do šibenice a vedli jsme 3:0," popsal další dění domácí Jakub Porsch. Do konce zápasu pak přišla gólová přetahovaná, když hosté vždy snížili, ale domácí dokázali kontrovat až do konečného stavu 5:2.
„Hlavu vzhůru, sice jsme prohráli, předvedená hra nebyla špatná. Musíme teď na domácím hřišti porazit Tlustici. Prohra zamrzela, ale o to víc se musíme připravit," řekl trenér hostů Adam Novák. Fotbal v Trubíně se musel líbit, opět padalo hodně branek a bylo se na co dívat. Jeden z diváků shrnul průběh utkání slovy: „Zkušenost zvítězila nad dravým mládím."