Elite Ref Academy - což je středočeská vzdělávací rozhodcovská instituce, má svůj vzdělávací program pro nadané rozhodčí na horních žebříčku svých cílů. Projekt jede už druhou sezonu a jeho cílem je talentované rozhodčí posouvat v úrovni jejich schopností a dovedností a nejlépe je připravit na ligové soutěže.

Letos byla vybrána devítka Jan Babák (OFS Kutná Hora), David Bydlák, Martin Kubečka (oba OFS Nymburk), Lukáš Tichý (OFS Mělník), Jan Zíka (OFS Kladno), Daniel Budil (OFS Benešov), Tomáš Louda (OFS Mladá Boleslav), Matěj Horák (OFS Praha-východ) a Jan Mižič (OFS Mělník). K nim přibyli v rámci spolupráce s další kraji královéhradečtí Jiří Turek, Štěpán Prušinovský a Petr Dorotík.

„Všichni pozvaní rozhodčí dostávají na celý den svého mentora, což jsou nejzkušenější delegáti z celého kraje, letos třeba Michal Beneš nebo Karel Bohuněk. A celý den podrobně rozebíráme vybrané zápasy, které kluci odpískali. Následně se všichni rozjedou přímo na odpolední utkání krajských soutěží, které odřídí pod dohledem svých mentorů - delegátů,“ popisuje na stránkách SKFS předseda komise rozhodčích Středočeského kraje Petr Blažej, jak kurz probíhá.

Letos mladí rozhodčí odřídili v sobotu zápasy Doksy – Poříčany, Velká Dobrá – Nové Strašecí a Jinočany – Rakovník. Všechny byly důležité a při žádném si na sudí nikdo nestěžoval.