Tuchoměřice – Loděnice 2:0

V loděnickém mužstvu řádí zranění, a tak museli v základní sestavě nastoupit i dva dorostenci, kteří v nohách měli už dvě utkání v tomto víkendu. Domácí celek začal utkání s nadšením, během úvodních pěti minut dvakrát vyzkoušeli Patejdla, navíc loděnický strážce musel zlikvidovat sólový únik Valtra. V 6. minutě mohl snažení Tuchoměřic zmrazit F. Pospíšil, ale jeho technická střela ze dvaceti metrů jen orazítkovala břevno domácí branky. Ve 12. minutě se domácí celek dočkal. Na dlouhý míč si naběhl Tecl, kterého L. Paleček jenom stínoval, těsně před pokutovým územím svedl i souboj s Patejdlem, míč se k němu znova odrazil a bylo to 1:0. Ve 21. minutě přišla pro zelenobílé největší šance na vyrovnání. Po pravé straně unikl obraně J. Pospíšil, jeho tvrdou, křížnou střelu Dvořák výborně vyrazil, dorážku dobíhajícího F. Pospíšila zastavil na brankové čáře domácí obránce a poté Dostál netrefil odkrytou branku a přestřelil. V 25. minutě musel opět čarovat Patejdl, který si tentokrát za chybující obranou zápas užil, když Khovatens individuální akcí překonal ofsajd systém hostí a po úniku předložil míč Valtrovi, ale jeho střelu k tyči loděnický brankář vytlačil na roh. Ve zbytku poločasu se už ani na jedné straně vyložená šance nenarodila.

Na začátku druhého poločasu po rohovém kopu J. Pospíšil poslal míč hlavou těsně nad břevno. Podobně poté dopadl i domácí Švejdík. V 52. minutě pak musel Patejdl vytlačit na roh ránu Hřebíčka. Postupem času hosté zatlačili domácí hráče do defenzívy. V 70. minutě háčkoval T. Frydrych domácí obranou tak dlouho, až mohl protlačit míč na F. Pospíšila, kterého však stačil domácí hráč zablokovat. O dvě minuty později vytlačil Dvořák na roh hlavičku Křížka, která mířila pod břevno. V 77. minutě mohl vyrovnat Novák, ale z několika kroků svojí slabší nohou trefil jen vybíhajícího Dvořáka. O pět minut později se zelenobílý tábor hodně zlobil na rozhodčího, že za zákrok na F. Pospíšila v pokutovém území nenařídil penaltu. Domácímu celku ve snaze udržet překvapivé vítězství ve druhém poločase, vedle trojice v černém, pomáhali i světelné hodiny, které během chvíle zázračně zrychlily skoro o deset minut. Jak to tak bývá, v době největšího náporu hostí, unikl v 87. minutě Zelený a svoje sólo zakončil přízemní střelou podél vybíhajícího Patejdla, 2:0. Po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli domácí hráči slavit nečekaný zisk tří bodů.

Tuchoměřice: Dvořák - J. Cavalieri, Semerák, Smrž, Khovanets - Zelený, Švejdík (78. Malíček), T. Cavalieri, Tecl - Valtr, Hřebíček.

Loděnice: Patejdl - L. Paleček (68. M. Šmíd), Bartoš, Kovač, P. Frydrych - J. Pospíšil, Miška (55. Novák), T. Frydrych, Dostál - F. Pospíšil, Křížek (78. Majer).

Jiří Gall