K vidění byly krásné góly, fotbalové akce, i spousta soubojů o míč, ale vše v duchu fair-play. Tentokrát se hrálo pouze v jednom dni, což kladlo nemalé nároky na pořadatele, ale i na hráče a rozhodčí. Domácí fotbalisté opět na finále nedosáhli, a to hráli semifinále proti teoreticky slabšímu mužstvu hokejbalistů z Nižbora. Ve finále se nakonec utkaly dva Nižborské celky.

Chyňava – K. Nižbor 2:2, penalty: 6:7

Zápas domácích proti celku Keltů začal velkým náporem hostů, kteří již v 10. minutě zásluhou Beneše šli do vedení. Ovšem nutno podotknout, že domácí hráči, aniž by si to někdo uvědomil, hráli do té doby pouze v deseti. Jakmile se jedenáctka doplnila, ze strany domácích byl k vidění úplně jiný fotbal. Ve 30. minutě Kříž pěkně vysunul Lukáše Vinkla, který podél brankáře Smrčky vyrovnal. Po chvíli L. Vinkl ideálně našel nepokrytého Pivoňku a Chyňava vedla. Jenže hosté ve 42. minutě vyšachovali domácí obranu a Beneš vyrovnal. V úvodu druhé půle pěkně vystřelil domácí Heroudek, brankář Smrčka ale vytěsnil míč na tyč. K vidění byly hezké akce na obou stranách, gól ale již nepadl. Rozhodnout tak musely penalty. Hned tu první domácí Martin Štanc zahodil. Ve čtvrté sérii selhal i hostující hráč. Nakonec rozhodl o postupu Keltů jejich brankář M. Smrčka, když za Chyňavu neuspěl Pivoňka.

Branky: Lukáš Vinkl, Dušan Pivoňka – Ondřej Beneš 2, rozh. pen. Milan Smrčka. Poločas: 2:2.

SK Nižbor – Chrustenice 3:0

Druhý dopolední semifinálový zápas přinesl zpočátku vyrovnanou partii. Obě mužstva shodně sestupují ze třetí třídy, a tak se hráči chtěli vytáhnout, alespoň na tomto turnaji. Nakonec se štěstěna přiklonila na stranu přece jen lepších Nižboráků.

Branky: Ondřej Sevald 2, Roman Lukeš. Poločas: 2:0.

Chyňava – Chrustenice 2:2, penalty 5:4

Zápas o třetí místo svedl dohromady dvě mužstva, která vloni bojovala ve čtvrté třídě. Na hráčích byla postupně vidět i značná únava, a to nejen z fotbalového vypětí. Z domácích hráčů vyčníval nad ostatními bojovník Daniel Steiner, který dvěma zásahy dovedl domácí opět k penaltovému rozstřelu. Za hosty kontrovali Vilém Arnold a ostrostřelec David Dvořák. V penaltách nakonec byli šťastnější domácí borci, kterým bronzový stupínek vystřílel loučící se kapitán mužstva Martin Štanc.

Branky: Daniel Steiner 2, rozh. pen. Martin Štanc – Vilém Arnold, David Dvořák. Poločas: 1:1.

SK Nižbor – Kelti Nižbor 5:1

Ve finále se jasně projevila vyspělost a vyzrálost hráčů SK Nižbor, kteří doslova a do písmene deklasovali hokejbalisty. Již od začátku utkání bylo na hřišti vidět pouze jedno mužstvo. Nižborští hráli uvolněně a z jejich hry čišela radost a uvolněnost. Hattrickem se blýskl Roman Lukeš, kterému sekundoval Ondřej Sevald. Nakonec se z výhry radoval SK Nižbor a hráči mohli oslavovat vítězství v turnaji.

Branky: Roman Lukeš 3, Ondřej Sevald 2 – Jakub Šimon. Poločas: 3:1.

Pořadí: 1. SK Nižbor, 2. SK Kelti Nižbor, 3. SK Chyňava, 4. TJ Chrustenice.

Turnaj se podařil a všichni zúčastnění měli dobrý pocit z odvedené práce. V rámci turnaje byl vyhlášen i nejužitečnější hráč turnaje, kterým se stal domácí Daniel Steiner.

Pořadatelé by chtěli touto cestou poděkovat Lubomíru Mikulášovi, který zabezpečoval hladký průběh turnaje, rozhodčím pánům Ivanu Klečkovi, Lukáši Zelendovi a Martinu Červenkovi za bezproblémové řízení všech utkání, panu Zdeňku Bauerovi z SDH Chyňava, který se podílel na sekání hrací plochy, i obsluze bufetu Marcele Štětkové s Tondou Záveským. Dík patří i pánům P. Vlčkovi a J. Kšírovi, kteří dobře plnili úlohu pokladníků.