Jak hodnotíte celkově úspěšnou minulou sezonu, která vás přivedla do I.B třídy? Hrála se někdy v minulosti v Cerhovicích krajská soutěž?

Postup do I.B třídy jsme si za zvláště úspěšné jaro zasloužili. O něj se přičinili všichni hráči, ale přece jen byli více vidět naši úspěšní střelci Mojžíš s Pichlíkem, kteří nastříleli v okresním přeboru nejvíce branek. V obranné činnosti se nám podařilo otupit hroty našich soupeřů, a to se odrazilo na úspěšných výsledcích. Ty nás dovedly k prvnímu místu. Myslím, že když už jsme zvládli zápas s Komárovem a Tetínem, tak se více začalo mluvit o našem možném postupu. Neradi vzpomínáme na utkání v Zadní Třebani. Tam jsme jen remizovali, ale zasloužili jsme si prohrát. Co se týče otázky, jestli Cerhovice hrály dříve krajskou soutěž, tak to bylo již před čtyřiceti roky. Poté už to byly jen okresní soutěže. Letošním postupem jsme navázali na historii cerhovické kopané.

V závěru soutěže jste zamíchali sestavou a Grundovi se na novém postu dařilo, když vstřelil tři branky. Počítáte i v I.B třídě s takovými zásadními změnami?

Tak zřejmě i k takovým změnám může docházet. Vše se bude odvíjet dle vývoje utkání. Petr Grund dokázal, že je použitelný i v útočné fázi, ale jak říkám, vše se bude odvíjet od průběhu utkání a je pak na trenérech, aby ho postavili tam, kde bude nejplatnější.

Postup přinesl kromě radosti i řadu starostí, především nevyhovující šatny, které si vyžádají renovaci. Jak se s tím vypořádáte?

S renovací jsme za pomoci obecního úřadu začali hned po skončení soutěže. Tady se jedná hlavně o sprchy a toalety pro rozhodčí, které nám chyběly. Na této akci se podílí obecní úřad, který to finančně zajišťuje. Co nás mile překvapilo, je to, že na práci se brigádnicky podílí i občané, kteří fotbalu moc nefandí. Takže i s jejich pomocí bude do začátku soutěže vše hotové. Při této příležitosti bych všem, kteří se na přestavbě podíleli, rád poděkoval.

Kdy začnete s přípravou a k jakým podstatným změnám dojde, co se týče trenérů a hráčů?

Přípravu jsme již začali, trénujeme dvakrát v týdnu a k tomu máme vždy jedno přípravné utkání. Co se týče trenérů, ti zůstávají. Navíc tady počítáme i s výpomocí vedoucího pana Káry. Do mužstva máme hotového na hostování Káru mladšího. Dále jsou v jednání tři hráči, jedná se o dva hráče okresního přeboru a jednoho z divize dorostu.

Jak jste spokojen s rozlosováním a změnou hracího dne na neděli? S kým začnete mistrovská utkání?

To je dané rozlosováním, s tím se musíme smířit. V naší skupině E hraje šest mužstev z okresu Beroun, a tak o atraktivitu utkání jistě nebude nouze. Co se týče hracího dne, ten nám byl určen. Je to neděle, jistě pro Union nezvyklý termín. Ale necháme se překvapit. Drtivá většina utkání se hraje v sobotu, a tak neděle, co se týče návštěvnosti, může být nakonec pro nás výhodou.

Zůstanete věrni klubovým barvám a mohou diváci očekávat zlepšení zpravodaje?

U dresů se nic měnit nebude. Co se týče zpravodaje, tady počítáme s jeho rozšířením. Bude v něm více zpráv z oddílu a jistě tam své místo budou mít i sponzoři.

Krajská soutěž bude vyžadovat i dostatečné zajištění pořadatelské služby. Víte, že i v okresním přeboru tu byla snaha některých neukázněných diváků narušovat klidný průběh utkání…

Tak v každém zápase bude připraven dostatečný počet pořadatelů, kteří budou zodpovídat, co se týče diváků, za klidný průběh utkání. Vzhledem k tomu, že řada utkání, zvláště s celky z Berounska, budou mít příchuť derby, tak tady obavy jsou oprávněné. Ale i na to se musíme dobře připravit.

Kdy začnete s přípravnými zápasy a s kým se utkáte?

Již jsme začali. Sehráli jsme již několik přípravných zápasů. S Mýtem jsme remizovali 4:4, s dorostem Rokycan jsme vyhráli 2:1. S Radnicemi jsme prohráli 0:3 a ve středu 4. srpna hrajeme se Zbirohem, který je účastníkem I.A třídy. V sobotu 7. srpna pořádá Union turnaj v kopané za účasti Újezda, Hýskova, Drozdova a nás. Týden před zahájením soutěže sehrajeme poslední přípravné utkání s Tlusticí. No a pak už nás čeká první mistrovské utkání v Březnici.

Jak se budete dopravovat na utkání na hřištích soupeřů?

Co se týče mužstev z Berounska, tak tam budeme jezdit auty a na utkání hraná dál budeme jezdit autobusem. Ale to se může změnit, především bude záležet na zájmu příznivců.

S kolika hráči počítáte do áčka mužů?

V okresním přeboru jsme měli velice uzký kádr. Naše štěstí bylo, že se nám vyhýbala zranění. Pakliže získáme požadované posily, tak kádr by měl čítat osmnáct hráčů. Jistě trenéři budou dbát na to, aby hráči, kteří se nevejdou do sestavy, hráli v B mužstvu. Dnes již můžeme prohlásit, že příznivci se zřejmě žádné přestupové bomby nedočkají. Jména, o kterých se hodně mluvilo, jako Slezák (Bohemians), který hrával s Grundem, nebo Mácha (Příbram), v podzimní části zřejmě v dresu Unionu neuvidíte.

Jaké jsou cíle Unionu Cerhovice pro podzimní část?

Jako nováček si velké cíle nedáváme, ale spokojenost by byla, kdybychom uhráli potřebný počet bodů, abychom se v jarní části nemuseli strachovat o udržení v soutěži.