Největším magnetem kola je však utkání pátého Zaječova s vedoucím Osekem. Je tady možná rozhodující kolo, které může hodně napovědět, kdo se přiblíží postupu do okresního přeboru. Domácí Zaječov má na Osek šestibodovou ztrátu a může stejně jako týmy před ním o okresu uvažovat. „Jsme nováčkem soutěže, a tak bylo a stále je prvořadým úkolem sezony a stále udržení třetí třídy. S ohledem na reorganizaci se spíše soustředíme právě na udržení soutěže, protože stále ještě nemáme vyhráno," má jasno sekretář Zaječova Jiří Klekner.


Sám i nastupuje, takže má o soutěži velmi dobrý přehled. „Favoritem soutěže je jednoznačně Osek, kterému šlapají na paty po roce opět výborně hrající Chaloupky a rezerva Komárova. Přesto myslím, že Osek si postup nejen pohlídá, ale i zaslouží," řekl Klekner, který dodal: „Postoupit a hrát v Zaječově po dlouhých letech okresní přebor je určitě naším snem, nicméně v této sezoně se opravdu soustředíme jen na záchranu."

Reorganizace, při níž mohou třetí třídu opustit při špatných výsledcích týmů z Berounska v I. B třídě celky od šestého místa dolů, nenechává klidným žádný z týmů.
Proto si v Zaječově mnou ruce, jak se jim daří, jsou týmem jara. „Daří se nám. Myslím, že je to díky tomu, že se sešla dobrá parta několika starších zkušených kluků, které doplňuje většina mladých do jedenadvaceti let. Pod taktovkou trenérského dua Kratochvíl – Šimůnek tým zatím šlape," je spokojen Jiří Klekner.

Z obou Jirků tipuje lépe osecký

Na zápas se chystá i další Jiří, tentokrát osecký Křikava. Pokud se vám zdají obě jména povědomá, tak se nemýlíte. Oba patří k tradičním účastníkům Fortuna Tip ligy a dokonce ji už několikrát vyhráli. Jiří Křikava dokonce poslední dva půlročníky. „O víkendu jsem využil jednu z cen podzimní části Tip ligy, pobyt v restauraci Pod Dračí skálou s polopenzí a chtěl bych tuto restauraci doporučit a poděkovat za pobyt jak Berounskému deníku, tak majiteli penzionu, byli jsme moc spokojení," chválil si cenu za podzimní část soutěže Jiří Křikava (foto), který samozřejmě hraje i jarní část Fortuna Tip ligy: „Pohybuji se kolem patnáctého až dvacátého místa. Moc se mi nepovedl začátek, ale teď jsem se trochu vyhoupl, tak jsem s umístěním spokojený."


O ceny od Fortuny i hlavní výhru reprezentační dres hraje i Jiří Klekner. „Soutěž jsem delší době opět zkusil, ale zatím se mi nedaří," usmívá se a dodává: „Zkusím to i v příští sezoně, snad s lepším výsledkem. Na jaře se mi sází nejlépe asi na Hořovicko a Královák."


Sobotní magnet víkendu je samozřejmě součástí kuponu pro osmé kolo Fortuna Tip ligy. „Mně se nejlépe tipují Hořovice a nejhůře Beroun, ten je nevyzpytatelný. A také nemohu trefil Osek," směje se Jiří Křikava, který kvůli rekonvalescenci nemůže svým oseckým spoluhráčům pomoci přímo na hřišti.

„Ještě je ve hře hodně bodů a my máme na konci sezony asi dva nejtěžší zápasy, tak se rozhodne pravděpodobně v nich. Záleží, jak na tom budeme s hráči, protože jednou se to sejde a jednou ne, to je momentálně největší problém," uvědomuje si velmi dobře Jiří Křikava.


Určitě by rád oslavil na horké půdě v Zaječově vítězství, ale domácí budou proti. „Na zápas s Osekem se těšíme. Máme jim co vracet, podzimní porážka na jejich hřišti pro nás byla lekcí. Nyní nám bude chybět dlouhodobě zraněný Vláďa Ungr a především pracovně vytížený Pavel Šimůnek. Věříme, že to přes absence zvládneme a pozápasová oslava s vítězným pokřikem proběhne nejprve v kabině a poté v místním Lidovém domě," těší se Jiří Klekner.


Ten přidal i svůj náhled na další zaječovský program: „Do konce nás čeká ještě dost těžkých zápasů a nyní tři v řadě, tedy Osek, pak pohár se Žebrákem a Újezd. Především ty mistrovské napoví, jestli sezonu budeme moci hodnotit kladně," dodal Klekner.