Nejvíce se z uplynulého kola mluví o nedohraném utkání Újezd – Trubín. To bylo předčasně ukončeno pro malý počet hráčů domácího Doubravanu. A jak se vše seběhlo? Téměř osmdesát minut nic nenasvědčovalo předčasnému konci. Trubín sice po půli vedl 1:0, jenže pak musel ze hry odstoupit zraněný Klička a Doubravan ovládl hřiště. Na branku Trubína se valil jeden útok za druhým a kromě řady spálených šancí dokázali domácí fotbalisté otočit utkání na 2:1. Újezd pak mohl přidat další góly, jenže v zakončení se domácím nedařilo. Místo toho Štefan překonal Palka a bylo to 2:2. Zhruba deset minut před koncem měl trubínský Porsch údajně v šestnáctce škrtnout rukou o míč. Rozhodčí Marx dle svých slov teč neviděl a nechal pokračovat ve hře. Následnou velkou šanci domácí neproměnili a před rozehráním se pak obořili na arbitra, u kterého se dožadovali odpískání penalty. Následně pak hráči Doubravanu zasypali rozhodčího sprostými výrazy, za což byli tři vyloučeni. Početní výhodu Trubín během chvilky využil, když Vlček propálil Palka. Po brance opět domácí hráči neunesli emoce a po dalších dvou vyloučeních rozhodčí Marx zápas předčasně ukončil.

Vedoucí Žebrák se představil na půdě nevyzpytatelného berounského béčka a domácí připravili lídrovi šok hned v první minutě. Hájek totiž utekl obráncům a únik zakončil střelou k tyči. Inkasování ale jako by hosty ještě více nabudilo. Žebrák měl značnou převahu a v první čtvrthodině hry také několik šancí. Vyrovnat mohl Nesnídal a poté i Kára, na brankáře Hejcmana ale nevyzráli. S postupem času nápor hostů opadal, v závěru poločasu se ale Žebrák přece jen dočkal vyrovnání. Kára nejprve sice trefil tyč, následně byl ale u míče první a zblízka jej poslal pod břevno. Do kabiny nakonec mohli jít Žebráčtí s vedením, jenže šanci Dochtora zlikvidoval Hejcman. Po změně stran tempo opadlo. Hned v úvodu nastřelil Nesnídal břevno a v 52. minutě pak byl po přísné druhé žluté kartě vyloučen domácí Maleček. Početní převahu Spartak využil o osm minut později, kdy Nesnídal doslova protančil berounskou obranou a s přehledem zakončil. Od tohoto momentu se hosté zatáhli do obrany, navíc dvacet minut před koncem byl podobně jako Maleček vcelku přísně vyloučen Lehocký. V horku oběma celkům rychle docházely síly a na hřišti se tak mnoho zajímavého nedělo. Žebrák víceméně pasivně bránil těsné vedení a Berounští se snažili vyrovnat. Do šance se domácí nedostali, hosté si ale místy o vyrovnání koledovali. Nakonec Žebrák pojistil vedení pět minut před koncem, kdy Kebrle s přehledem proměnil sólo.

Naplno bodoval dle očekávání i druhý adept na postup. Zdice vyhrály v Chlumci 2:0 a nadále jsou tak bod za vedoucím Žebrákem. Do konce soutěže zbývá odehrát čtyři kola a vše směřuje k tomu, že o postupujícím do I.B třídy rozhodne v předposledním kole vzájemné utkání Zdic se Žebrákem. Karty ovšem ještě mohou zamíchat fotbalisté Stašova, kteří se utkají jak se Zdicemi, tak i se Žebrákem.

Zajímavý je nejen boj o postup, ale i souboj o udržení. Fotbalisté Nižbora si v sobotu poradili hladce s Drozdovem a s velkou pravděpodobností tak udělali rozhodující krok k záchraně. Újezd si sérií vyloučení přidělal hodně komplikací a ve zbylých třech zápasech, v nichž má Doubravan poměrně těžký los (Praskolesy, Tlustice, Stašov), budou muset nastoupit hráči rezervy, která je poslední ve III.B třídě. Navíc je potřeba zmínit, že Újezd má proti soupeřům odehráno o jedno utkání více. Vzhledem k tomu, že z okresního přeboru budou s velkou pravděpodobností sestupovat jen dva celky, hraje se vlastně o to, kdo zamíří do třetí třídy společně s Drozdovem. A rozhodne se mezi Chlumcem, Újezdem a družstvem Broum. Tyto tři celky jsou nyní v rozmezí jediného bodu. Družstvo Broum, kterému se navíc v poslední době vůbec nedaří, má hodně těžký los. V sobotu Broumy prohrály ve Stašově a nyní je čekají zápasy se Žebrákem a Zdicemi.
Souboj dvou celků ze středu tabulky se hrál v Tlustici. První půlhodinu ovládli domácí fotbalisté, kteří se také dostali do vedení, když se po pěkné kombinaci prosadil Říha. Pět minut po začátku druhého poločasu pak Tlustice zvýšila na 2:0, když se po trestném kopu prosadil hlavou Keckstein. Praskolesy se pak vrhly do útočení, drama se ale nekonalo. Tlustice si vedení pohlídala a posunula se díky třem bodům na šestou pozici.

Stašov – Broumy 3:0 (2:0), branky: Hubáček P. 2, Carván V., diváci: 70, rozhodčí: Egrt, Bidšovský, Setnička. Český lev-Union Beroun B – Spartak TOS Žebrák 1:3 (1:1), branky: Hájek – Kára 2, Kebrle. ČK: Maleček – Lehocký, diváci: 80, rozhodčí: Kareš, Sekerka, Spiegl. Chlumec – FK Olympie Zdice 0:2 (0:2), branky: Hebeda, Šinták, diváci: 180, rozhodčí: Vlachopulos P.,Špicl, Vlachopulos A. SK Nižbor – Drozdov 4:0 (3:0), branky: Lukeš Roman 2, Matějka F., Kučera, diváci: 50, rozhodčí: Hájek, Knotek, Pos. Slavoj Osek – Horymír Neumětely 2:4 (1:1), branky: Doležal, Ungr – Nový Daniel 3, Komínek Václav, diváci: 40, rozhodčí: Spiegl, Ryska, Koldová. SK Doubravan Újezd – FC Freyburg Trubín 2:3 (0:1) Nedohráno, branky: Hnízdil, Krůta – Vlček V., Vlček Š., Štefan. ČK: Ptáček, Krůta, Šimek, Krofta, Šmehlík (všichni Új), rozhodčí: Marx, Pecka, Kros. SK Tlustice – Praskolesy 2:0 (1:0), branky: Říha, Keckstein, diváci: 80, rozhodčí: Špicl, Závora, Belanský.

1. Žebrák ⋌22 17 3  2 59:20 54
2. Zdice ⋌22 17 2  3 74:22 53
3. Trubín ⋌22 11 4  7 48:37 37
4. Osek ⋌23 10 5  8 57:42 35
5. Stašov ⋌22 10 5  7 47:45 35
6. Tlustice ⋌22 10 4  8 43:37 34
7. Beroun B ⋌22 10 3  9 46:47 33
8. Neumětely ⋌22  9 4  9 49:50 31