Cerhovice – Újezd 2:5

V celkem vyrovnaném úvodu si obě mužstva příliš šancí nevytvořila. Ve 24. minutě ovšem odstartovala gólová nadílka, která do poločasu přinesla pět branek. Jako první udeřili hosté, když se ve 24. minutě Štich ocitl sám před brankářem a jeho bezchybné zakončení skončilo v brance – 0:1. O minutu později se blýskl Grund elegantní patičkou, kterou přehodil protihráče, z gólu se ale opět radovali hosté. Nejprve z bezprostřední blízkosti překonal Altmana Šimek a po chvíli tentýž hráč doklepl vyraženou střelu – 0:3. Hostům stouplo sebevědomí, v závěru prvního poločasu jim ale domácí připravili pořádnou sprchu. Nejprve Grund ve 42. minutě parádně zakroutil trestný kop do branky a jinak výborný Palek neměl šanci. Po chvíli pak tentýž hráč ze skrumáže snížil dokonce na 2:3. Cerhovičtí mohli před přestávkou ještě vyrovnat, v nastavení ale neproměnili dvě tutovky a poločas tak skončil stavem 2:3.

Domácí sahali po vyrovnání i v samém úvodu druhého poločasu, Kalivoda ale zblízka branku zbrkle přestřelil. Domácí se i nadále snažili, ale jen do doby, kdy byl v šestnáctce sražen agilní Štich a Kyncl následně z penalty zvýšil na 2:4. V 78. minutě se snažil domácí Mojžíš vykoledovat si penaltu, rozhodčí Mázdra, který pískal velmi dobře, se ale nachytat nenechal. Gólem neskončila ani střela Mojžíše z 80. minuty, když jeho pokus Palek konečky prstů vyškrábl na roh. Na Cerhovicích se v závěru podepsala nervozita a z ní vyplynula řada nepřesností, zvláště v útoku. Hosté z méně příležitostí dokázali trestat, což potvrdili i v 84. minutě, kdy se podruhé v utkání trefil Štich – 2:5, který definitivně potvrdil zasloužené vítězství hostů.

Pro úplnost asistenty hlavního rozhodčího byli otec a syn Achilles Vlachopulos a Patrik Vlachopulos. Za celý zápas se nedopustili jediné chyby.

Branky: Grund 2 - Šimek 2, Štich 2, Kyncl. Rozhodčí: Mázdra – Vlachopulos A., Vlachopulos P. Diváci: 110. Poločas: 2:3.

Cerhovice: Altman – Mojžíš, Grund, Pichlík, Hnízdil, Ječmen, Kalivoda, Hnízdil Josef (Švejda), Pašek (Baštář), Huml, Procházka (Vonásek).

Újezd: Palek M. – Palek (Šimek), Ptáček, Moutelík, Pazdera, Teplý, Kyncl, Vokurka, Štich, Novák, Štochl (Šmehlík).

Viktor Pavlis