Pravdu měli ti, kteří tvrdili, že to bude těžká soutěž, vyrovnaná a téměř každý bude schopný porazit každého. To se může potvrdit i v sobotním taháku kola v této soutěži, v němž přivítá Zaječov závodský Cembrit.

Berouňané vyhřívající se na druhé příčce tabulky před týdnem doma doslova vydřeli bodík za remízu 2:2, když jejich snahu o vyrovnání korunoval v hodině dvanácté Jan Malý.
Zaječov naopak narazil na lepšící se béčko Komárova, kterému podlehl na jeho hřišti těsně 1:2. Nyní si zaječovští hráči brousí drápy na Závodí. Odhaduje se souboj domácího dravého mládí se zkušeností a týmovým duchem hostů.

Podívejme se zpětně na poslední duel Cembritu očima Ivana Sýkory:

Cembrit - Březová 2:2 / 0:1 /

Cembrit: Ilko - Veselý Celina Malý Landa - Sládek / 67 Lelovics/ Beňo Hampl / 87 Klier/ Nápravník - Paluska Novotný
Březová : Košťálek Martin - Sitta Múller Mička / 46 Barták 83 Košťálek Marek/ Dupač / 46 Mužík/ - Lorenc Vyžďura Dochtor M Spousta - Šobek / 90 Pavlík/ Kadlec
Branky: Novotný, Malý --Šobek,Spousta ŽK: 1:3 Diváků 110 Rozhodčí: Červenka Martin

Zajímavý zápas rozdílných poločasů, Březová prokázala, že je atraktivním soupeřem s řadou mladých, technických hráčů a dirigentem Michalem Dochtorem. Domácí téměř hodinu bez přesné přihrávky, poté již za vytrvalý tlak si dělbu bodů doslova vydřeli.

Na mokrý terén nastoupily oba celky v nejsilnějších sestavách. Úvodní minuta Závodí doslova zmrazila, po křídelní akci následoval centr a v malém vápně neobsazení dva hráči, Šobek hlavičkou trestal - 0:1. V 5. min. připravil Hampl pro Beňa, jenž z 16 m zakončoval nepatrně vedle. V 8. min. dravý Šobek v jasné šanci netrefil z 6 m branku. Hra Cembritu byla na náhodu, míč jim odskakoval od kopaček, adresná přihrávka byla vzácností. V 35. min. po centru Landy chyběly hlavičce Novotného centimetry. V 43. min. pohrdli domácí vyrovnání, když přímý kop Novotného prodloužil hlavou Hampl a obránci nechtěně zpracovali pro Palusku, který z rohu malého vápna zakončil mimo.

V 53. min. si hosté vypracovali sérii rohových kopů,prováděl je Kadlec a všechny byly nebezpečné.Poslední z řady byl zblokován do lajny a z nulového úhlu jej mistrně zatočil do sítě Spousta - 0:2.Tato branka konečně probudila domácí a po rohovém kopu hlavičku Landy z 7 m zblokovali na brankové čáře společnými silami obránce a brankář. V 57. min. jedovatou střelu Bartáka z úhlu vyrazil brankář Ilko. V 61. min. zahrával trestný kop z 17 m Novotný a trefil se famozně, míč si našel cestu do šibenice - 1:2.Tlak Cembritu narůstal a po vystřídání první kontakt s míčem Lelovicse byl nebezpečný. Centr Hampla z 6 m zakončil tvrdou hlavičkou mimo. V 67. min. aktivní Lelovics unikl svým strážcům a střílenou přihrávku napálil Paluska z 8 m do břevna. Hosté obětavě bránili okolí šestnáctky a na hrotu zůstal jen Šobek, který v 77. min. v brejkové situaci z 10 m zakončoval hodně mimo. Závěr byl již otázkou vůle a štěstí, v probíhající 90. min. zahrával Novotný rohový kop a v závaru Malý hlavou protlačil do sítě.

Nejlepší hráči Cembritu: Zdeněk Nápravník, Marek Lelovics, Jan Malý. Nejlepší hráči Březové: Michal Dochtor, David Spousta , Petr Šobek.

A ještě návrat k jednomu zápasu:

Hudlice - Nižbor 2:3 / 0:2/

Taktická hra Nižbora založená na perfektní obranné zdi tvořené Janovským, Říhou a Benešem a sprinteři v útoku Chovančík s Šimáčkem slavila zasloužený úspěch.

Zápas ovlivnily rychlé dvě branky. V 3. min. zatáhl akci Šimáček, Matějka V. prodloužil do běhu Chovančíkovi, který z 10 m zařídil 0:1. V 7. min. si hráči vyměnili role, unikl Chovančík, centr napálil Šimáček do brankáře, proti jeho dorážce již Sklenář byl bezmocný - 0:2. Domácí zatím hrají bez větší útočné aktivity, poločas byl zcela impotentní.

Po změně stran mohlo být rozhodnuto, když nepodařenou malou domů vystihl Šimáček, obešel i brankáře, ale zakončil vedle. V 60. min. povedený rohový kop poslal hlavičkou do sítě Klán a bylo zaděláno na zápletku. Jenže zanedlouho slovní roztržku s Chovančíkem vyřešil Berner nesmyslnou hlavičkou do hlavy soupeře a spatřil po zásluze červenou kartu. Navzdory oslabení měly Hudlice stále více ze hry. V 66. min. zapomněly na zadní vrátka, zrodila se další brejková situace, kdy Chovančíkovi možnost brankář vyrazil, dorážku zblokoval obránce a v pokutovém území se přece jen prosadil Šimáček - 1:3. Domácí ještě navrátila do hry 75. min., kdy nejlepší hráč na hřišti Bergman Lukáš zdálky překonal brankáře.Taktickou hrou Nižbor udržel důležité vítězství.

Kdo s kým o víkendu (úřední začátek je v 16 hodin):

Březová – Libomyšl (so 13 hř. Bzová Šnajdr), Chaloupky – Svatá (so 13 hř. Osek Krupa), Zaječov - Cembrit (so Hájek), Všeradice – Komárov B (so Špicl), Žebrák – Hudlice (so Krbec), Cerhovice B – Nižbor (so Šnajdr), Loděnice B – Mořina (ne Pánek).