Po dobrém začátku se karta obrátila

Cábelíci začali velmi dobře a ve 13. minutě se také dostali do vedení, když se po trestném kopu hlavou prosadil Svátek. „Myslím si, že v prvních pětatřiceti minutách jsme měli zápas rozhodnout, protože jsme byli lepším týmem, akorát jsme nezužitkovali některé šance,“ uvedl Kučera, který podotkl že tutovou šanci neproměnil například Fulín. S postupem času se ovšem karta začala obracet. „Musím uznat, že v závěru první půle a ve druhé půli byl soupeř lepší,“ podotkl trenér cábelíků.

Šance byly k vidění na obou stranách

Po deseti minutách druhé půle se Ovčáry dočkaly vyrovnání, na které mohli Králodvorští okamžitě odpovědět. „Když jsme nechali soupeře lacině vyrovnat, kdy Roth hlavičkoval de facto z brankové čáry, tak hned z protiútoku Svátek dostal na penaltu přihrávku jak na podnose a brankář mu to chytil. To byla velká šance, mohli jsme jít opět do vedení,“ poznamenal Kučera. Poté mohli ovšem udeřit hosté. „Soupeř nastřelil tyč a dvakrát to zachránil Kudrna, jednou to Kratochvíl vykopl z prázdné branky,“ zmínil trenér Králova Dvora.

Hosté mohli vyhrát, nemají ale ani bod

Závěr střetnutí byl poměrně hektický a skórovat mohly oba celky. „V závěru jsme opět začali kupit chybu na chybu. Soupeře jsme posílali do sól a Šilhavý může být rád, když to hasil, že dostal jen žlutou kartu,“ má jasno trenér cábelíků. Nakonec se ale radovali z vítězství domácí, když centr Šilhavého v 89. minutě poslal z hranice malého vápna nechytatelně do vlastní sítě Ondrák. „Měli jsme štěstí. Zkusili jsme to otočit a za přispění hostujících hráčů se nám to povedlo. Šťastné, ale pro nás důležité vítězství,“ uvedl Kučera, který uznal kvality soupeře. „Jak jsme minulý týden byli smutní, že jsme přivezli jen bod z Letohradu, kde jsme byli jasně lepší, tak si dovolím tvrdit, že dnes byl lepší soupeř a my jsme získali body,“ uzavřel trenér Králova Dvora.

A jak viděl utkání trenér Ovčár? „Jsem zklamán z přístupu některých hráčů k utkání. Po čtyřech kvalitně odehraných zápasech přišla taková sprcha. Druhá půle byla z naší strany již lepší. Dokázali jsme nejen vyrovnat, ale sahali jsme i po třech bodech. Dvě nevyužité tutovky Maršnera mrzí o to více, že tento hráč v závěru utkání vyrobil fatální chybu, po které jsme si dali nešťastného vlastence. Ale o naší porážce rozhodl nevýrazný výkon většiny hráčů v prvním poločase,“ uvedl trenér Ovčár Pavel Janeček.