Vraný – Loděnice 2:3

Po opatrném začátku se první osmělili hosté. Akci Mráze ale zblokovala obrana a Herejt hlavičkoval nad břevno. V 16. minutě zahrozili domácí, když po centru na zadní tyči Maliňák poslal míč o břevno nad branku. O čtyři minuty později se již diváci dočkali gólu a radovali se hosté. Po rychlém protiútoku uvolnil Dostál krásnou přihrávkou na hranici pokutového území nabíhajícího J. Pospíšila, který střelou k tyči nedal Jochmanovi šanci - 0:1. O dvě minuty později se loděničtí fotbalisté radovali podruhé. Zelenobílí rozehráli rychle trestný kop, na dlouhý míč za obranu si naběhl F. Pospíšil, který byl u míče dříve než vybíhající domácí brankář a elegantním obloučkem poslal přes něj míč do sítě - 0:2. Zaskočení domácí hráči se zmohli na odpověď až ve 28. minutě, kdy ale volej Davida mířil vysoko nad branku. Do šance se poté dostal i Maliňák, kterého ale vychytal Patejdl. V závěru poločasu mohli zelenobílí své vedení zvýšit. Mráz ale branku těsně minul. Ve 45. minutě pak předvedli zelenobílí jako přes kopírák akci ze 22. minuty. U dlouhého míče za obranu byl opět první F. Pospíšil, tentokrát však jeho lob přeskočil opuštěnou branku.

V úvodu druhé půle se domácím podařilo snížit. Hned ve 47. minutě Urban krásnou střelou z hranice šestnáctky poslal míč do vzdálenější šibenice - 1:2. Zvýšenou aktivitu domácích přibrzdila 52. minuta. Vynikající zápas hrající J. Pospíšil vyhrál souboj s domácím brankářem a z ostrého úhlu, za pomoci teče domácího obránce, propasíroval míč do branky - 1:3. Brankovou přestřelku ukončila 56. minuta, kdy centr z pravé strany našel v pokutovém území hlavu nejlepšího domácího hráče Davida a jeho zakončení k tyči bylo opět vynikající - 2:3. Loděničtí poté mohli opět odskočit, ale Herejt ani J. Pospíšil ale své šance neproměnili.V 70. minutě pak dvakrát zahrozil domácí Špeta, ani on se ale neuspěl. Závěrečná čtvrthodina se nesla ve snaze domácích o vyrovnání. Když už se zdálo, že tentokrát dobře pracující obrana včele s Kovačem, cennou výhru udrží, přišla krizová situace v nastavení. Běžela 93. minuta a domácí hráči v posledním náporu vytvořili před loděnickou branku obrovský závar a jen díky dvěma zásahům Herejta a jednomu Patejdla na brankové čáře, nedošlo nakonec k dělbě bodů. Vzápětí vynikající rozhodčí Asník utkání ukončil.

Cenné vítězství upevnilo pozici zelenobílých na čele tabulky. Tentokrát však byla větší radost celého loděnického tábora než ze zisku bodů, z toho že, i ten „nejchytřejší“ trenér p. Grabmüller, který si dovolil dvakrát veřejně v tisku napadnout loděnické hráče i klub, nemusí být doma prorokem. Ne nadarmo říká staré české přísloví: „mluviti stříbro, mlčeti zlato“. Nyní musí hráči Loděnice v sobotu Na Jánské proti Jenči nedělní úspěch potvrdit. Ještě předtím však zkusí ve středu 29. dubna od 17.30 hodin Na Jánské v osmifinále krajského kola proti SK Spartaku Příbram zavzpomínat na úspěšná pohárová tažení z předcházejících sezon.

Vraný: Jochman - Šafránek, Švácha, Sedláček, Maliňák - Kalík, Cimrman (64. Mrvík), Špeta, Urban - David, Bauer.

Loděnice: Patejdl - Slavík, Bartoš, Kovač, Frydrych P. – Pospíšil J. (89. Paleček), Dostál, Frydrych T., Mráz (86. Bojko) - Pospíšil F. (68. Křížek), Herejt.

Jiří Gall