Při pohledu na poslední místo Čáslavských asi nepřekvapí, že vedení po nedělní porážce na hřišti táborské rezervy odvolalo Oldřicha Abrháma. Než bude znám jeho nástupce, povede mužstvo dosavadní asistent Tomáš Frejlach. „K ukončení spolupráce došlo na základě neuspokojivých výsledků a vstupu do nového ročníku ČFL, kde zaujímáme po odehraných devíti kolech poslední pozici," potvrdil sportovní ředitel Karel Mikeš, že se v klubu po delším zvažování nakonec rozhodli dát mužstvu nový impulz.

Jediná výhra za tři body hned ve druhém kole proti Benešovu a pak ještě penaltová porážka v Benátkách uprostřed minulého týdne… Zbylých sedm zápasů mělo pro Čáslavské trpkou pachuť. Naposledy na hřišti Táborska nedokázali Středočeši odpovědět na gól inkasovaný už ve druhé minutě. A jejich vedení se rozhodlo reagovat.

Do důležitého domácího utkání s Mostem, jehož devět bodů není rovněž na vyskakování, už má připravit tým dosavadní asistent Tomáš Frejlach ve spolupráci se zatím nepotvrzeným členem realizačního týmu druholigové Vlašimi, jíž je Čáslav farmou. Podle Karla Mikeše jde pouze o dočasné řešení do doby, než se podaří doladit příchod nového trenéra. Jasno by přitom v Čáslavi pochopitelně chtěli mít v co možná nejkratší době.

Kolín povede Tomáš Staněk

Změnu na trenérském postu ohlásilo v úterý odpoledne také vedení FK Kolín. Série nelichotivých výsledků, z nichž ex-druholigový tým vytěžil pouhý bod z posledních čtyř kol a spadl na patnácté místo v tabulce, předčasně ukončila angažmá Ladislava Bobka. Jeho nástupcem se stal Tomáš Staněk, působící až dosud v divizních Úvalech. Tam za něj náhradu teprve shánějí.

Místopředseda představenstva FK Kolín a manažer týmu František Bílek Deníku sdělil, že za ukončením spolupráce byly neuspokojivé výsledky, které jsou za možnostmi současného hráčského kádru. Tomáš Staněk vnímá svůj „přestup" jako velkou výzvu. I když v pěti posledních letech byl fotbalově doma v Úvalech, není pro něj prostředí kolínského klubu neznámé. V minulosti už tam vedl dorost.

Více čtěte ve středečním tištěném vydání středočeských Deníků!