Žebrák – Zdice 1:1

Domácí vstoupili do zápasu hodně aktivně a v prvních minutách si vypracovali několik šancí. Hned ve 3. minutě se až před Kasala dostal Filip Kuška, jeho následnou střelu ale hostující brankář vyrazil. V 5. minutě pak předvedl podobnou akci Ondřej Kuška, který ale na Kasala také nevyzrál. Po chvilce pak zdický gólman zneškodnil i šanci Dušana Nesnídala. Zdice se s postupem času snažily o vyrovnání hry, ale zbytečné ztráty míče ve středu pole je dostávaly pod tlak. A když už se dostali hosté do šance, skončil míč u Ťažkého. S postupem času se hra přece jen začala vyrovnávat a ve 30. minutě Zdice šly do vedení, když se prosadil Kment. Ve zbytku první půle byly k vidění šance na obou stranách, skóre se ale již do přestávky nezměnilo.

I do druhé půle vstoupili domácí hodně aktivně a v 50. minutě Filip Kuška orazítkoval břevno. Na druhé straně pak mohl skórovat z obrovské šance Grajcar, který dokázal obejít Ťažkého, domácí brankář mu ale zázračným zákrokem sebral míč z nohy. Žebrák se nakonec dočkal vyrovnání v 52. minutě, kdy ve skluzu poslal Filip Kuška míč na branku a od Kasala se balon odrazil do sítě - 1:1. Poté se hrál vcelku vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách, skóre se ale již nezměnilo. Rozhodnutí nakonec nepřineslo ani sólo Šintáka z 90. minuty, které skvěle vychytal Ťažký. Body se tak zaslouženě dělily.

„Musím své svěřence opět pochválit za dobrou kombinační hru, ale je velkou škodou neproměňování gólových šancí,“ uvedl trenér Žebráku Miroslav Nesnídal. „I my jsme neproměnili šance. Při troše štěstí jsme mohli vyhrát, ale stejně tak i prohrát,“ podotkl trenér Zdic Miloslav Růžička.

Branky: 52. Kuška F. – 30. Kment. Rozhodčí: Kabyl. Diváci: 120. Poločas: 0:1.

Žebrák: Ťažký – Barborka, Lehocký, Roztočil, Nesnídal L., Kára, Kuška O., Kuška F., Kebrle, Nesnídal D., Krejčí. Střídali: Mašek, Štěpnička, Raška.

Zdice: Kasal – Trkovský, Křesťan, Svoboda, Grajcar, Šinták, Froněk, Kment, Macourek, Svatý, Palek. Střídali: Pech, Peták, Pánek.