V tomto ročníku soutěže se kvůli navýšení počtu týmů rozdělily celky do dvou skupin, ve kterých hrají každý s každým. Týmy zelené skupiny tvoří Lečice, Měchenice, Újezd nad Lesy, Malešice, Nižbor a Loděnice. V červené skupině jsou Jesenice, Petrovice, Radlík, Jílové, Čechtice a Vonoklasy.
Hraje se o putovní velký pohár, dále pak o poháry za umístění, o nejlepší střelkyni soutěže, nejlepší hráčky týmů a pro všechny týmy jsou symbolické ceny.

Nižbor se do soutěže přihlásil nově. „Jak jsme se daly začaly hrát? Napadlo to jednu slečnu u piva," prozradila kapitánka týmu Jiřina Putíková, která dodala: „Daly jsme se dohromady, domluvily tréninky a už od dubna chodíme trénovat. Trénujeme dvakrát v týdnu, máme vyhrazené pondělky a čtvrtky. Zimní přípravu plánujeme do nižborské sokolovny."
Oba celky z našeho regionu se střetly v derby na Jánské, kde vyhrála domácí Loděnice nad Nižborem 4:0 po poločase 1:0. Před padesátkou diváků se

za Loděnici trefily Zlámalová, Melicharová a dvakrát Markéta Jonášová (na snímku). „S výsledkem jsme byly s holkama spokojené, ale oslavit jsme se to rozhodly až na konci sezony," uvedla úspěšná střelkyně. „Každá prohra zamrzí, ale vzhledem k tomu, že jsme nováčkem soutěže a pro ostatní týmy i trochu outsideři, tak hra nebyla úplně špatná. Ale dopadlo to, jak dopadlo. My jsme z větší části amatérky, fotbal jsme předtím nehrály. Asi jenom tři hráčky kopaly dřív za žáky," řekla Jiřina Putíková (na snímku).

Loděnice v předchozích kolech zvítězila v Malešicích 2:1 a podlehla těsně Velké Lečici 0:1. Nižbor nestačil doma na Měchenice 0:4, ale v Újezdě nad Lesy se radoval z bodu po remíze 1:1.

Holčiny Cup se nehraje na celé hřiště. „V soutěži je momentálně dvanáct týmů. Na zápas nastupuje vždy devět hráček. Hřiště je kratší než při běžné hře, brány jsou umístěny na velkých vápnech, ale šířka hřiště zůstává nezměněná," přiblížila změny oproti fotbalu na celé hřiště Markéta Jonášová. „Nám formát soutěže vyhovuje stejně jako pravidlo, že se nehraje na ofsajdy. No, vysvětlete ženský, co to je ofsajd," směje se Jiřina Putíková, která dodala, že je fotbal hodně baví. „Ze začátku nás chodilo až sedmnáct, nyní se to trochu vytříbilo, takže se nás na tréninku sejde tak jedenáct, dvanáct. Převážně máme starší hráčky, některé i mamky od dětí, takže je to trochu komplikované. Ale scházíme se zatím dobře. Trénuje nás nejlepší trenér na světě Richard Matějka," chválí muže mezi ženami nižborská kapitánka. Tréninky Loděnice na Jánské vede Jana Šimková.

O víkendu měly oba celky volno, vidět je můžete v akci v sobotu 15. října, kdy od 12:30 hraje Nižbor na hřišti Malešic. Doma se pak nižborské fotbalistky představí v sobotu 29. října od 11 hodin proti Lečici. Loděnice hraje doma až v sobotu 12. listopadu od 11 hodin s Újezdem nad Lesy.
Zkušenější Loděnice by ráda dosáhla na medaile. „Naším cílem je umístit se do třetího místa a samozřejmě dělat i nadále to, co nás baví," přiznala Markéta Jonášová.

V týdnu hrály nejlepší české ženské týmy Sparta a Slavie úvodní zápasy Ligy mistrů. „Sem tam občas na fotbal na nejvyšší úrovni kouknu, ale teď máme spíše starosti, abychom zvládly ten náš. I proto nabíráme další, některé holčiny totiž přestaly chodit, takže to máme komplikovanější při zápasech, když při počtu osm plus jedna máme třeba jen dvě na střídání. Takže nějaké hráčky by se nám určitě hodily," láká Jiřina Putíková fotbalové adeptky do Nižboru.