„Turnaj chceme nově uspořádat kromě staršího dorostu i pro mladší kategorii. Proběhne však pouze při možnosti sportovat a v případě zrušení dohrávek oficiální soutěže,“ uvedl Jindřich Landa z pořádajícího SK Hořovice.

Loňský ročník vyhrál Spartak Příbram před Hořovickem a Braníkem. Čtvrtou příčku obsadil Králův Dvůr, pátý byl ČLU Beroun a šesté Rokycany. „V jednání pro letošní turnaj jsou soupeři z druhé a třetí nejvyšší soutěže dorostů, pro které by to zřejmě byly poslední zápasy v jejich mládežnických kategoriích,“ prozradil Landa.

Před necelým rokem se hrálo na několika stadionech. V tom letošním plánují pořadatelé velkou premiéru na umělé trávě pod Remízkem. „Zápasy v hořovickém areálu nabídnou možnost zahrát si na nově dokončeném hřišti s umělým povrchem poslední generace. Zajímavostí je možnost finančně podpořit část plochy nového hřiště hřiště anebo si zamluvit plochu pro tréninky i pro jiné fotbalové týmy,“ vybízí Jindřich Landa.

Starší dorost SK Hořovice patří v rámci české divize ke špičce. „Bohužel ale doplatil sportovně na okolnosti a pokud mu bude umožněno, tak by nejen hráče, ale i diváky rád v průběhu května a června uvítal na avizovaném turnaji, o kterém budeme pravidelně informovat v Berounském deníku,“ dodal Jindřich Landa.