Cábelíci odehráli první poločas solidně a i když jejich hra chvílemi skřípala, dostali se zaslouženě do dvoubrankového vedení. Po změně stran pak hosté dokázali z penalty snížit. „Představoval jsem si to suverénněji. Vedli jsme 2:0, vytvářeli jsme si brankové příležitosti, pak jsme ale po zbytečné chybě a penaltě jak od malého dítěte dostali gól a byli jsme pod tlakem. Nebyl tu nikdo, kdo by zavelel, že bychom se měli zvednout, že se nic neděje a pořád vedeme,“ podotkl Kučera, který viděl ve hře značné rezervy. „Děláme tak strašné chyby, že to nemůže být tím, že bychom to neuměli. Ale ty chyby se množí a pak je z toho kolikrát holomajzna,“ zmínil trenér cábelíků. Králův Dvůr nakonec vyhrál 2:1. „Opět jsme kolem desátého místa, bude se nám lépe dýchat. Za tři body jsme rádi, že ale vše kolem zápasu dopadlo dobře, to je ještě lepší,“ dodal Kučera.

Utkání nabralo po hodině hry zcela jiný směr. O první vzruch se postaral domácí obránce Tomáš Šilhavý, který ostře zajel do brankáře Kováře a nešetrně jej trefil kopačkou do obličeje. „Dal bych ruku do ohně, že to neudělal schválně. Naštěstí to dopadlo dobře, určitě to nebylo úmyslně,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera. O necelých deset minut později byla k vidění další velmi dramatická situace, když se králodvorský útočník Michal Novák střetl s brankářem Liberce. „Předcházelo tomu strčení libereckého stopera do našeho hráče, který se pak nekoordinovaně srazil s brankářem,“ poznamenal králodvorský trenér. Po střetu obou hráčů už začalo jít na hřišti o život. Podle prvních informací zapadl domácímu útočníkovi jazyk. „Hráč byl v bezvědomí. Po chvilce se nám podařilo jej probrat,“ poznamenal masér libereckého celku Milan Topinka pro klubové stránky. Po dlouhém ošetřování se Michal Novák odhodlal k návratu na hřiště, ale během několika desítek vteřin se sesunul k zemi a maséři obou klubů jej museli opět oživovat. Králodvorský útočník nakonec opustil hřiště na nosítkách. „Byl tady doktor Fortuník, který konstatoval, že Michal Novák má otřes mozku,“ podotkl Kučera. Hráče nakonec odvezla záchranka. „Zůstal v nemocnici na pozorování. Snad to bude dobré,“ podotkl Kučera, který popsal i své pocity z nepříjemné situace. „Jsem rád, že to dobře dopadlo. Když jsem tam běžel, měl jsem úplně srdce v krku,“ zmínil k situaci, kdy byl Michal Novák v bezvědomí, trenér Kučera.

Drama v Králově Dvoře ale přineslo ještě jedno nefotbalové dějství. Pořadatel, který odnášel Michala Nováka na nosítkách, dostal epileptický záchvat, při kterém mu zapadl jazyk. „Pořadatel měl zatnuté všechny svaly a modral. Byl jsem z toho úplně vedle. Naštěstí se nám povedlo ho udržet při životě, to je asi ten největší bodový zisk,“ podotkl Kučera. Při záchraně života opět pomáhali i maséři hostujícího celku, kterým rozhodně patří díky za pomoc. „Hned jsem věděl, že je zle. Trvalo skoro deset minut, než se nám podařilo ho oživit. Musel jsem mu vyndávat jazyk, což jsem dělal poprvé v životě. Měl úplně ztuhlou čelist a nedýchal,“ poznamenal pro klubový web Liberce Topinka. Utkání se poté sice dohrálo, na všech přítomných ale bylo vidět, že fotbal se dostal na druhou kolej. „Bylo to bojovné a důrazné utkání. Když se hráči stanou svědky takové situace, tak si uvědomí, že fotbal je jen zábava. Tvrdší souboje pak úplně odpadly,“ poznamenal trenér Kučera, který dodal, že zdraví je přednější, než vítězství v utkání.