V okresním přeboru došlo i na pěsti

Berounsko, Hořovicko – Poslední podzimní kolo fotbalového okresního přeboru mužů nabídlo překvapivé výsledky a dramata. Dokonce došlo i na pěsti, a to ne v jednom utkání.

15.11.2010

V Trubíně došlo i na pěstiFoto: Josef Kardoš

Osek – Hýskov 5:0

Vedoucí Hýskov se vypravil na hřiště Oseka s deseti zápasovou vítěznou sérií v zádech. Jenže hostům chyběli čtyři hráči základní sestavy. Domácí Slavoj po celý zápas dominoval a lídra víceméně nepustil do šance. Navíc hosté hráli o deseti, když byl vyloučen Křesťan. Oseku se dařilo proměňovat šance a v 75. minutě již byl stav 4:0. Za rozhodnutého stavu neudržel nervy na uzdě hostující Míka, který strčil do rozhodčího a byl vyloučen. Než ale odešel hráč hostů do šaten, udeřil rozhodčího Šnajdra pěstí, takže si nyní od fotbalu pěkně dlouhou dobu odpočine. Kdyby bylo utkání předčasně ukončeno, nikdo by se nemohl divit. Rozhodčí Šnajdr ovšem nechal zápas dohrát. Domácí nakonec deklasovali lídra 5:1, Hýskov tak odjel s debaklem, navíc s pěknou ostudou.

Trubín – Tlustice 3:2

Hodně divoké bylo i utkání v Trubíně, kam přijela Tlustice. I zde došlo na pěsti. V prvním poločase byli domácí výrazně lepší a ve 20. minutě se také dostali do vedení. Klička si narazil se Seemanem a následně propálil brankáře hostů. O pět minut později pak odražený míč poslal do branky Andrlík a bylo to 2:0. V závěru poločasu pak nejprve gólman Tlustice skvěle vyrazil střelu Kličky. Ve 40. minutě ovšem Trubín zvýšil na 3:0, když vyražený míč doklepl do sítě Vlček. Poté se na hřišti strhla mela. Seeman s Ungrem, kteří se delší dobu pošťuchovali se do sebe pustili naplno a následně vznikla pořádná mela, do které se zapojilo několik hráčů z obou stran. Nakonec padlo pěkných pár ran a největší kohouti byli vyloučeni. Za stavu 3:0 se mohlo zdát, že je rozhodnuto. Jenže hosté se ve druhé půli vrhli do útočení a během dvaceti minut snížili po gólech Kecksteina a Dolínka na rozdíl jediného gólu. Domácí se pak začali strachovat o vedení a nabuzení hosté mohli klidně vyrovnat. Jenže Tlustičtí se již střelecky neprosadili a všechny body zůstaly v Trubíně. Domácí se díky tomuto vítězství posunuli v tabulce na druhé místo.

Nový Jáchymov – Komárov 2:1

Překvapení se zrodilo v Novém Jáchymově, kam přijel druhý Komárov. Hosté, kteří v letošní sezoně vybojovali na hřištích soupeřů deset bodů, se v prvním poločase dostali po trefě Kubičky do vedení. Komárovští působili fotbalověji, jenže domácí byli mnohem bojovnější, což jim vyneslo i řadu šancí. Díky dvěma gólům Cimpy nakonec domácí dokázali utkání otočit, řadu šancí přitom ještě neproměnili. Nakonec Nový Jáchymov po nadšeném výkonu porazil Komárov a připsal si do tabulky hodně důležité tři body.

Zdice B – Zadní Třebaň 3:2

Hodně důležité utkání se hrálo ve Zdicích, kde se střetly dva celky z chvostu tabulky. Domácí zdické béčko se dostalo v úvodu do vedení, hosté ale dokázali odpovědět a vyrovnat na 1:1. Jenže pak měli domácí fotbalisté více ze hry, což do pětadvacáté minuty korunovali dvěma góly. Stav 3:1 pak Zdice B držely, i když poslední půlhodinu dohrávaly bez vyloučeného kapitána Sluky. Hosté se nakonec dočkali snížení v poslední pětiminutovce. Drama se ale nekonalo, domácí si důležité vítězství pohlídali.

Beroun B – Neumětely 2:1

Berounské béčko v neděli hostilo Šemíky. Domácí byli od úvodu aktivnější a hostující gólman vytáhl na tyč hned v první minutě nebezpečnou střelu.V 9. minutě pak měli domácí další šanci, střelu mířící do odkryté branky ale odvrátil jeden z hostujících obránců. O chvíli později už udeřilo, když domácí pohotově vrátili do brány odražený míč. Do poloviny prvního poločasu už vedli Berounští 2:0, když překvapili Šemíky dalekonosnou střelou. Poté se hra vyrovnala a šance byly i na hostující straně. Ke snížení došlo těsně před přestávkou po samostatném průniku 2:1. V druhém poločase se hosté tlačili za vyrovnáním a domácím se tak otevíraly prostory pro rychlé brejky. K vidění tak byla řada šancí na obou stranách. Když domácí neproměnili několik pěkných příležitostí, obávali se v závěru o výsledek. Ale ani Šemíci neměli přesnou mušku, a tak utkání skončilo výsledkem 2:1.

Drozdov – Újezd 4:1

Fotbalisté Drozdova opět prokázali, že na domácím hřišti se jim daří. Drozdovští na podzim ani jednou na své půdě neprohráli a tuto statistiku udrželi i v posledním podzimním kole. Domácí mohli jít v 5. minutě do vedení, Mantlík ale penaltu neproměnil a z protiútoku poslal hosty do vedení Ptáček. Stav 0:1 pak vydržel až do poločasu. Po změně stran ovšem Drozdov předvedl parádní výkon a čtyřmi góly zápas jednoznačně ovládl. Díky důležitému vítězství se nováček z Drozdova posunul do středu tabulky.

Tetín – Chlumec 0:1

Fotbalisté Tetína se po celý podzim trápí a nic na tom nezměnilo ani poslední kolo. Tetínští podali matný výkon a hosté z Chlumce si nakonec díky bojovnosti odvezli hodně cenné tři body.

SK Tetín - Chlumec 0:1 (0:0), branky: Náhlík, diváci: 80, rozhodčí: Mázdra - Ducký, Chvátal. Drozdov - SK Doubravan Újezd 4:1 (0:1), branky: Švarc Filip 2, Kalina, Mantlík - Ptáček, diváci: 90, rozhodčí: Sekerka - Červenka, Belanský. Slavoj Osek - FK Stejstav Hýskov 5:0 (1:0), branky: Ehl 2, Ungr, Doležal, Čížek Robert. ČK: Míka, Křesťan, diváci: 80, rozhodčí: Šnajdr - Plecitý, Spiegl. FK Olympie Zdice B - Ostrovan Zadní Třebaň 3:2 (3:1), branky: Prokeš, Sluka, Jánský - Bacílek, Prosický. ČK: Sluka, diváci: 50, rozhodčí: Svoboda - Ryska, Vodička. Český lev-Union Beroun B - Horymír Neumětely 2:1 (2:1), branky: Krůta, Michalík – Dudy, diváci: 80, rozhodčí: Červenka - Pos ml., Slabý. FC Freyburg Trubín - SK Tlustice 3:2 (3:0), branky: Klička, Andrlík, Vlček - Keckstein, Dolínek, diváci: 60, rozhodčí: Hájek - Marx, Vlachopulos P. Čechie Nový Jáchymov - FK Komárov 2:1 (1:1), branky: Cimpa 2 - Kubička, diváci: 100, rozhodčí: Pecka - Mázdra, Chvátal.

Pořadí střelců okresního přeboru mužů

(12 gólů) – Krůta (Beroun B), Vlček (Trubín). (10) - Stejskal (Hýskov). (9) - Švarc F. (Drozdov). (8) - Hnátek (Hýskov). (7) - Vávra (Hýskov), Spurný (Nový Jáchymov), Ehl (Osek), Cimpa (Nový Jáchymov). (6) – Veselý Petr (Chlumec), Klička (Trubín), Ungr (Osek), Dolínek (Tlustice). (5) – Sechovec (Hýskov), Krtek (Tetín), Ležal (Chlumec), Doležal (Osek), Pém (Nový Jáchymov), Ernest, Kubička (Komárov), Kejzlar (Neumětely), Kyncl (Újezd), Mantlík (Drozdov). (4) – Krob, Vlček (Nový Jáchymov), Urban (Beroun B), Štych (Újezd), Nový, Šebek Jar., Komínek (Neumětely), Jánský, Sluka K. (Zdice B) Sojka Martinkovič (Komárov), Soukup (Zadní Třebaň), Kalina (Drozdov), Kalina, Pech, Andrlík (Trubín). (3) – Pech (Zdice B), Kaňka (Tetín), Bláha, Ungr J. (Tlustice), Hlavatý M., Čížek Robert (Osek), Krčma, Michalík (Beroun B), Bartoš (Hýskov), Zábranský (Nový Jáchymov), Ptáček (Újezd). (2) – Ciprián (Chlumec), Kříž, Šebek, Vais, Tauš (Újezd), Šlechta, Zeman (Komárov), Čížek Petr (Osek), Voráček, Kulhánek (Zdice B), Kuchař, Huml, Hejna (Tetín), Marek Přibyl (Beroun B), Pošmurný, Junek, Lhotka (Hýskov), Vodička V., Palek (Drozdov), Šlégr, Seeman (Trubín), Jelen (Tlustice), Bacílek (Zadní Třebaň), Dudy (Neumětely). (1) – Kebrdle, Hochman, Král (Komárov), Holub, Mužík, Ungr P., Keckstein (Tlustice), Choc, Exner, Vávra (Trubín), Pazdera, Cieciura, Hondorchin, Císař, Šlapák, Hrubý, Prosický (Zadní Třebaň), Grajcar, Petráš O., Martin Přibyl, Král (Beroun B), Frajer, Čapek (Hýskov), Blažek T., Macourek, Pánek, Švarcpik, Prokeš (Zdice B), Pergl, Šimek, Krofta (Újezd), Plešmíd, Vaníček, Volf (Osek), Tenkrát, Ketsyk, Komenda, David (Tetín), Vodička J (Drozdov), Špivák, Šebek Jan, Chvojka, Mizer (Neumětely), Píca, Náhlík (Chlumec). Pořadí střelců je sestaveno z hlášení výsledků.
15.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Peníze. Ilustrační foto.

Doprava má v krajském rozpočtu pohltit skoro šestinu peněz

Hasiči zachraňovali lidi otrávené oxidem uhelnatým

Běžkaři budou mít letos neprohrnuty některé cesty

Příbramsko - Na začátku letošního roku bylo téma možnosti běžkařských tras a prohrnování cest v Chráněné krajinné oblasti Brdy bouřlivě probíráno. Některé kroky zklamaných sportovců byly pojaty radikálně, například otevřený dopis ministrovi obrany. Jak ale vypadá situace v nadcházející zimní sezoně?

U Bělče se srazila dvě auta. Dva lidé zemřeli, další tři transportoval vrtulník

Běleč - V lesním úseku poblíž obce Běleč na Kladensku se v sobotu patnáct minut před 17. hodinou čelně srazila dvě osobní auta. Nehoda má tragické následky: dva mrtví a tři zranění lidé. Po nehodě zůstaly osoby zaklíněné ve vozidlech. Na pomoc jim proto okamžitě letěl vrtulník. Pro dva z nich už bohužel zbytečně.

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Tlustice - Přes nepřízeň počasí vyrazilo na stadion SK Tlustice 120 diváků. Ti viděli derby domácího týmu s Hořovickem B, které dokázalo zvítězit 3:1. Tím se udrželo na první příčce okresního přeboru. Na začátku uctili památku zesnulého příznivce a člena tlustického klubu Václava Kadlece, který zemřel v 92 letech.