Loděnice – Mělník 3:4

Hned na začátku zápasu dostali hosté dárek. Dostál odkopával míč tak nešťastně, že trefil Frydrycha a od něj se míč odrazil do brejku Drápalovi, který obešel vyběhnutého Mišku a bylo to 0:1. Hned v 9. minutě se zelenobílým podařilo vyrovnat, když Paleček nadělil hostujícímu brankáři „housličky“. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho. O tři minuty později prošel Pokorný podél brankové čáry a po jeho centru se na zadní tyči prosadil Melounek. Poté se hra zklidnila k vidění byl vyrovnaný fotbal bez velkých šancí. Ta se zrodila až ve 35. minutě, kdy si ale Šmejkal poradil s hlavičkou Herejta. Po chvíli Herejt hostujícího brankáře překonal, radost domácím ale překazil praporek pomezního.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně a v 50. minutě bylo vyrovnáno. Po úniku Bojka putoval míč přes Mráze až k Miškovi, který parádní střelou o tyč nedal hostujícími brankáři šanci. O pět minut později musel zasahovat domácí brankář proti střele Drápala, která mířila pod břevno. Po chvíli se pak domácí dostali do vedení. Přetažený míč vrátil M. Šmíd o břevno zpátky před branku, kde se prosadil Herejt a rovněž hlavou rozvlnil síť – 3:2. Hosté ale vzápětí kontrovali. Dostál sice odvrátil dlouhý centr, na odražený míč si ale naběhl Melounek, který pohotovou ranou trefil odkrytou branku. V dalším průběhu utkání se zdálo, že ani jeden celek nemá sílu strhnout vítězství na svojí stranu. V 83. minutě ale hosté rozhodli o svém vítězství. Domácí obrana prohrála souboj před pokutovým územím, míč se dostal k Drápalovi, pohybujícímu se na ofsajdové hraně, který následně strhl vedení na stranu hostů – 3:4. V 90. minutě měl vyrovnání na noze Mráz, ale jeho přízemní, křižná střela o kousek minula pravou tyč hostující branky.

I přes stálou absenci několika členů základní sestavy sehráli zelenobílí s celkem, který ještě před měsícem byl ve hře o postup, vyrovnanou partii a je škoda, že toto utkání nedovedli do konce alespoň s nerozhodným výsledkem.

Branky: Paleček, Miška ml., Herejt – Melounek 2,Drápal 2. Rozhodčí: Kubečka st. Poločas: 1:2. ŽK: 3:2. Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:2.

Loděnice: Miška st. – Paleček, Dostál, Majer, Frydrych – Bojko (81. Běžecký), Miška ml., Mráz, Martínek (55. M. Šmíd) – Herejt, Novák.

Jiří Gall