Oldřich Nejedlý patřil k výrazným osobnostem také v československé reprezentaci. V rámci oslav byla k vidění v neděli dvě přátelská utkání. Po utkání minižáků se áčko Žebráku střetlo se starou gardou Sparty Praha.

Vprvním střetnutí se utkali minižáci Žebráku se soupeřem z Chomutova. Zkušenější soupeř přehrál domácí chlapce vysoko 16:1. Poté přednesl člen výboru fotbalového oddílu Václav Flachs vzpomínku na sportovní život Oldřicha Nejedlého. Vyvrcholením oslav bylo fotbalové utkání, ve kterém domácí Spartak Žebrák změřil síly se starou gardou Sparty Praha

Žebrák – Sparta Praha 2:2

Za velkého potlesku téměř pěti stovek diváků zahájila utkání čestným výkopem nestárnoucí manželka Oldřicha Nejedlého, paní Kamila Nejedlá. Poté již hlavní rozhodčí Žáková, která hrávala fotbal za místní oddíl žáků, zahájila samotné utkání.

V mužstvu Sparty se divákům představili tito hráči: Sova, Bielik, Sopko, Vonášek, Horňák, Němec J., Novotný J., Zelenka, Singl, Frýdek, Pešice a Jarolím. Na straně domácího Spartaku se vystřídali všichni hráči. V utkání se představil také Dušan Nesnídal, který do Žebráku přišel v létě z Hořovicka.

V prvním poločase se hrál za slunečného počasí pohledný fotbal, hráčům chyběla snad jen přesná muška. Žebrák se za značné podpory diváků dostal do vedení, když se prosadil Dušan Nesnídal. Sparta v prvním poločase dokázala vyrovnat Jarolímem.

Druhý poločas musel být po chvilce kvůli silnému dešti přerušen, ale několikaminutové přestávce se opět pokračovalo. Sparta se dostala ve druhé půli do vedení po střele Siegla, ale vedení si Sparťané neodvezli. V závěru utkání totiž Flachs pohotovou střelou vyrovnal na konečných 2:2