VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Loděnice B - Nižbor: otec zraněného chlapce se vyjádřil

Beroun – Do redakce přišla reakce otce zraněného hráče při utkání žákovského okresního přeboru Loděnice B - Nižbor.

29.5.2018 AKTUALIZOVÁNO 4.6.2018
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek. Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Toto je její plné znění:

"Vážení, rád bych se vyjádřil k události, která se odehrála při fotbalovém zápase starších žáků ( SK Nižbor vs AFK Loděnice ) na hřišti AFK Loděnice dne 20.5.2018.

Chtěl bych se ohradit proti chování rozhodčího pana Marxe. Při zápase došlo ke zranění mého syna brankáře SK Nižbor Šimona Kougla. Na první pohled bylo evidentní, že zranění je vážné, mimo jiné došlo k prudkému nárazu do hlavy. Syn zůstal ležet v malém vápně. Společně s oběma nižborskými trenéry jsem se rozběhl k němu. Místo okamžité pomoci chlapci, který byl zjevně ve velkých bolestech a nevstával ze země, bylo jediným zájmem rozhodčího vykázat nás ze hřiště.

Chápu, že fotbal má svá pravidla a nijak nezpochybňuji nutnost jejich dodržování, jsem ale přesvědčen, že v některých situacích, kdy je ohroženo zdraví, případně život, je třeba jednat okamžitě, zvláště jedná-li se o děti. Jako rodič zraněného chlapce jsem nemohl ani jednat jinak, než mu spěchat na pomoc.

Chtěl bych tímto apelovat na kompetentní osoby, aby zvážily, zda je v zájmu dětského fotbalu, aby v něm působili lidé bez základního lidského přístupu."

S pozdravem
Jaroslav Kougl

Rozhodnutí disciplinárky OFS Beroun:
35 / 2018 2017212E1A1804 Loděnice B – Nižbor (OPstŽ)
NIŽBOR ID 2020311 klub: rozhodnutí DK: Na základě provedeného šetření, výpovědi zúčastněných osob, lékařské zprávy bylo s klubem zastaveno disciplinární řízení. Prokázáno, že divák z Nižboru, otec zraněného hráče Šimona Kougla, jednal v krajní nouzi, když vnikl na hrací plochu.
34 / 2018 2017212E1A1804 Loděnice B – Nižbor (OPstŽ)
LODĚNICE ID 2020251 klub: rozhodnutí DK: Na základě provedeného šetření, výpovědi zúčastněných osob, přihlédnutí k polehčujícím okolnostem bylo s klubem zastaveno disciplinární řízení. Nebylo prokázáno porušení povinností pořádajícího klubu jako organizátora utkání.

Předchozí zveřejněné texty:

Do redakce došla rozhořčená reakce člena AFK Loděnice, ve které i přes výhru svého týmu v utkání okresního přeboru žáků s Nižborem je nespokojen s udělením pokuty pro klub soupeře. „Nechápu, na jakém základě dostal Nižbor pokutu tisíc korun za nesportovní chování AR 2, asi na základě zápisu rozhodčího Marxe,“ uvedl Václav Vaněk.

„Ten pomezní jenom odmával aut a rozhodčí to otočil, tak se zeptal proč, a odpověď byla, že on rozhoduje o tom, kdo bude vhazovat a pomezní má jenom signalizovat aut, načež ho vyhodil z lajny, že mu do toho kecá a to nesmí,“ popsal situaci Vaněk. „Ve 33. minutě byl vykázán z pomezní čáry pomezní rozhodčí hostů pan Nejedlý Petr za urážky HR, při odchodu přes hřiště neustále pokračoval v urážkách. Jelikož hosté již neměli jiného PR, tak funkci převzal pan Vaněk Václav,“ vyplývá ze zprávy rozhodčího Ivana Marxe.

„Já byl potom ten, který to musel domávat, dostal jsem předtím takové školení, jak se to má dělat, že jsem si připadal jako když jsem byl na základní škole v kabinetu na koberečku,“ zlobí se Václav Vaněk.

Při utkání došlo také ke zranění nižborského hráče, které vlilo další zlou krev na trávník. „Hlavně by se mělo řešit to, když se v prvním poločase srazil náš útočník s gólmanem Nižbora a on zůstal ležet na zemi, Marx hru nepřerušil, načež tam vběhl otec toho kluka a trenér, aby zjistili, co mu je,“ přiblížil situaci Vaněk.

„Ve 30 min. došlo k nezaviněné srážce obránce hostů a útočníka domácích před brankářem hostů a oba na něho upadli. Hráč byl vystřídán a utkání nedohrál, byl odvezen do nemocnice na ošetření. Při zranění hráče hostů číslo 1 se na hrací ploše objevil pán v civilu (později jsem zjistil, že se jedná o otce zraněného hráče), který nebyl označen jako funkcionář hostů a nebyl uveden v ZOU, a častoval mi urážkami: ty debile, to mu nedáš ani kartu, proto jsem jej ihned vykázal z hrací plochy a on odmítal opustit hrací plochu, kde stále pokračoval ve stejných urážkách a výhrůžkách, že si mi v Berouně najde. Teprve po upozornění, že do dvou minut neopustí hrací plochu, utkání ukončím, tak odešel. Chápu, že zranění hráče hostů je nepříjemné, ale bylo skutečně nezaviněné po srážce dvou protihráčů v souboji o míč a následně pádu hráčů na brankáře hostí. To ale neopravňuje vstupovat nezúčastněným osobám na hrací plochu, byť se jedná o otce zraněného hráče. Chování funkcionářů hostů bylo celkově neukázněné a určitě nedávají dobrý příklad mladým hráčům,“ dodal ve své zprávě Ivan Marx.

S tím ale nesouhlasí popis loděnického Václava Vaňka: „To, co předvedl Marx, nemá obdoby. Hrubým způsobem vykazoval oba (otce a trenéra) ze hřiště, že on posoudí jeho zdravotní stav a poté rozhodne, jestli ho můžou ošetřit, začal řvát, ať vypadnou, že tam nemají co dělat. Hráč byl odvezen do nemocnice a tam se zjistilo, že má otřes mozku a dva zlomené prsty na ruce. Já být tím otcem, tak bych se asi neudržel a jednu bych mu vrazil. Tak dál pokutujte ty blbce, co to dělají dobrovolně ve svém volném čase a zadarmo, a chraňte rozhodčí, jako je Marx,“ v závěru přidal Václav Vaněk vzkaz okresnímu fotbalovému svazu, když své vyjádření zaslal i berounskému vedení. Vše se ještě bude řešit.


PLNÉ ZNĚNÍ DOPISU VÁCLAVA VAŇKA (bez oprav):

Zdravím, nechápu,na jakém základě dostal Nižbor pokutu 1.000,-Kč za nesportovní chování AR2, zápas okresního přeboru žáků,

asi na základě zápisu od nejlepšího rozhodčího na okrese, možná v kraji Marxe, ten pomezní jenom odmával aut a Ivánek to otočil, tak se zeptal proč, a odpověď byla, že on rozhoduje o tom, kdo bude vhazovat a pomezní má jenom signalizovat aut, načež ho vyhodill z lajny, že mu do toho kecá a to nesmí.Já byl potom ten, který to musel domávat, dostal jsem předtím takové školení, jak se to má dělat, že jsem si připadal jako když jsem byl na základní škole v kabinetu na koberečku.

Hlavně by se mělo řešit to, když se v prvním poločase srazil náš útočník s golmanem Nižbora a on zůstal ležet na zemi, Marx hru nepřerušil, načež tam vběhl otec toho kluka a trenér, aby zjistili, co mu je.To co předvedl Marx, to nemá obdoby, hrubým způsobem vykazoval oba ze hřiště, že on posoudí jeho zdravotní stav a poté rozhodne jestli ho můžou ošetřit, začal řvát ať vypadnou, že tam nemají co dělat. Hráč byl odvezen do nemocnice a tam se zjistilo, že má otřes mozku a dva zlomené prsty na ruce. Já být tím otcem, tak bych se asi neudržel a jednu bych mu vrazil.

Tak dál pokutujte ty blbce, co to dělají dobrovolně ve svém volném čase a zadarmo a chraňte rozhodčí jako je Marx, nejlepší z nejlepších.

Václav Vaněk

AFK Loděnice

PLNÉ ZNĚNÍ VYJÁDŘENÍ IVANA MARXE (bez oprav):

Musím se ohradit proti dopisu pana Vaňka, který byl zveřejněn v BD v pátek 25.5.2018. Nevím, co vedlo pana Vaňka k tomu, aby napsal dopis, plný nepravd a lží. To co se stalo v utkání jsem detailně popsal v zápise a o trestech pak rozhoduje příslušná komise na základě řádů.

Tak předně pomezní rozhodčí byl vykázán z lajny za urážky na moji osobu a v těch pokračoval i při odchodu. Jestli toto chování před dětmi pan Vaněk schvaluje, tak to nechápu já. Jelikož hosté neměli jiného pomezního, dodali jej tedy domácí a to v osobě pana Vaňka. Ten utkání domával v pořádku. Až na to, že jak uvádí, že jsem mu udělal školení jako ve škole. To je naprostá lež !!! Další lež je uvedena, že jsem hru nepřerušil při zranění hostujícího brankáře. Naopak jsem hru ihned přerušil a šel hned zjistit rozsah zranění hráče. Na můj dotaz jestli se mu netočí hlava, či něco ho nebolí a nebo jestli nemá něco rozseklého ,mi chlapec odpověděl že nic. Chápu , že byl asi v tu chvíli otřesen. Najednou se na hr.ploše objevil pán v civilu , neoznačen jako funkcionář hostů a častoval mi urážkami před dětmi, které nejdou veřejně popsat a proč nedám hráči ŽK. Jemu jsem jen sdělil, že nemá na hrací ploše co dělat, on pokračoval v urážkách, vyhrožováních a odmítal opustit hr.plochu. Teprve po upozornění, že pokud neodejde, utkání ukončím, odešel .I tady pochopím, že to byl jeho syn, ale jeho chování bylo neadekvátní . Zranění brankáře bylo samozřejmě nepříjemné, ale nezavinněné, došlo k němu po nezavinněné srážce obránce hostů a útočníka domácích, když oba potom dopadli na brankáře a způsobili mu zranění. Ten byl pak vystřídán a odjel do nemocnice na vyšetření.

Dále není pravda, že bych hrubým způsobem vykazoval otce a trenéra. V žádném případě jsem na ně neřval ať vypadnou. A to jak pan Vaněk uvádí, že to dělají zadarmo, je neopravňuje k tomu, aby uráželi HR slovy nejhrubšíhu zrna před dětmi a sami porušovali pravidla a řády.A jak píše pan Vaněk o pokutování těch b...…ů jak napsal, tak i tito dobrovolníci musejí respektovat řády a pravidla a ne se chovat jako zvířata. Já jsem neudělal nic proti pravidlům fotbalu a jsem dalek toho , abych ubližoval dětem, když jsem se věnoval jako předseda KM 16 let vedením komise a myslím si, že s velkými úspěchy.

Jako rozhodčí jsem působil na úrovni ČFL a 2.ligy a to 15 let až do konce věkové hranice, což se povedlo málokterému rozhodčímu a pak ještě 17 let na úrovni krajů.

Ale teď, jak se zvyšuje agresivita a nesportovní chování všech hráčů,funkcionářů a diváků, tak už mi přestává bavit tento koníček, kterému se věnuji 42 let !!! Proto doporučuji všem, co urážejí a nadávají na rozhodčí každý víkend, že mají možnost se přihlásit na OFS v Berouně a jít si to vyzkoušet. Možná, že budou lepší než stávající rozhodčí.

Ivan Marx.

Autor: Jan Bežó

29.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojírenský technik 18 000 Kč

Modeláři a formíři (kromě modelářů a formířů ve slévárenství) MODELÁŘ/KA - VÝROBA A OPRAVY LAMINÁTOVÝCH FOREM. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MODELÁŘ/KA - VÝROBA A OPRAVY LAMINÁTOVÝCH FOREM - Místo výkonu práce: Otročiněves. Doplňující informace: nástup možný ihned, zaměstnání na dobu určitou s možností prodloužení. Požadavky: vyučení v oboru modelář, truhlář, případně technický obor, znalost obsluhy dřevoobráběcích stroju a znalost strojírenských výkresů podmínkou, uváděná výše mzdy je při nástupu, po zapracování bude přehodnocena podle pracovních výsledků. Zaměstnanecké výhody: náborový příspěvek v hodnotě 10 000 Kč. Kontakt přes tel. (6.00-14.00 hod) email či osobně v Otročiněvsi, termín domluvit telefonicky na osobním oddělení.Nástup dle dohody.. Pracoviště: Savea spol. s r.o., 267 03 Hudlice. Informace: Věra Kostečková, +420 311 693 972,732 716 022.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 8 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 8000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘ/KA - Místo výkonu práce: Beroun. Požadavky: nutná praxe a víceletá zkušenost. Kontakt: telefonicky.. Pracoviště: Ladislav mešter - restaurace železná, 266 01 Beroun 1. Informace: Mešter, Machačová, +420 730 824 620.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 24 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ/KA NÁKLADNÍCH AUTOMOBILŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ/KA NÁKLADNÍCH AUTOMOBILŮ - Místo výkonu práce: Otročíněves. Nástup možný ihned. Upřesňující informace: řidič sk. C a E pro závodovou dopravu, převážně vnitrostátní doprava, volné víkendy, řidič se každý den vrací do závodu, uváděna výše mzdy je při nástupu, po zapracování bude přehodnocena dle pracovních výsledků, možnost PP na zkrácený úvazek (vhodné např. pro zájemce ve starobním důchodu). Požadavky: platný profesní průkaz - v případě, kdy uchazeč nebude mít profesní průkaz, možnost zprostředkování profesního průkazu na náklady firmy, karta do digitálního tachografu, platné psychotesty, zdravotní způsobilost, praxe min. 3 roky. Zaměstnanecké výhody: Příspěvek na penzijní připojištění 3 % z VZSP a příspěvek na stravování. Kontakt: telefonicky (6:00-14:00), e-mailem, osobně (předem se telefonicky domluvit na osobním oddělení).. Pracoviště: Savea spol. s r.o., 267 03 Hudlice. Informace: Věra Kostečková, +420 311 693 972,732 716 022.

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 17 000 Kč

Obchodní zástupci OBCHODNÍ ZÁSTUPCI. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBCHODNÍ ZÁSTUPCI - Místo výkonu práce: Beroun/Hořovice. Požadavky: reprezentativní a příjemné vystupování, flexibilitu, praxi na podobné pozici - výhodou, dobrá znalost PC (Excel, Word), samostatnost, důslednost, komunikativnost, časová flexibilita, ŘP sk. B (znalost Prahy, Plzně, Středočeského kraje) bezúhonnost. Zaměstnanecké výhody: komplexní zaškolení - možnost profesního i osobního rozvoje, prémie, stravenky. Kontakt: zasílejte své životopisy s fotografií na e-mail.. Pracoviště: Pac hořovice s.r.o. - beroun / hořovice, Na Ostrově, č.p. 274, 266 01 Beroun 1. Informace: Dana Mrkáčková, +420 311 548 627.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nováček krajského přeboru Libušín (v červeném) v prvním kole nečekaně doma přehrál obhájce prvenství Poříčí 3:2 na penalty.
40

Krajský přebor: Překvapily Libušín, Vykáň i Hřebeč

Ilustrační foto

Dva mistrovské tituly pro Beroun!

Chcete hrát volejbal? Máte šanci

Králův Dvůr - Volejbalový klub Sokol Králův Dvůr pořádá nábor nových hráčů ročníků narození 2011 a 2012 do skupin minivolejbalu.

Hofmann zastínil i Kadlece. Utkání s Olomoucí bylo výjimečné, přiznává

/ROZHOVOR/ Odehrál nejlepší zápas kariéry, poprvé v jednom utkání nejvyšší české fotbalové soutěže vstřelil dvě branky. Stoper Slovácka Stanislav Hofmann byl ústřední postavou domácího mužstva proti silné Olomouci.   

Vlašim rozjeté Ústí nezastavila

Vlašim – Po třech kolech měli na svém kontě pouhé dva body. Na svém stadionu tak potřebovali druholigoví fotbalisté Vlašimi naplno bodovat. Celek Ústí nad Labem byl však proti a tři body tak putovaly na sever Čech. Ústí je i nadále stoprocentní.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 4 4 0 0 11:1 12
2. AC Sparta Praha 4 4 0 0 9:1 12
3. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 6:1 12
4. FC Baník Ostrava 4 3 0 1 6:2 9
5. 1. FK Příbram 4 2 1 1 9:6 7
6. FC Fastav Zlín 4 2 1 1 6:5 7
7. 1. FC Slovácko 4 2 0 2 6:5 6
8. Bohemians Praha 1905 4 2 0 2 5:6 6
9. FC Slovan Liberec 4 1 2 1 4:4 5
10. FK Teplice 4 1 2 1 8:9 5
11. FK Jablonec 4 1 1 2 6:5 4
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT