Porazili jste Vltavín, předpokládám, že jste dnes s výkonem spokojen.

No až na první půli, kdy to byla taková bouchačka. Myslím, že ve druhé půli jsme dominovali a byli jsme lepší. Takže jsme spokojení. Zakončili jsme turnaj třetím místem a můžeme vyrazit vzhůru do mistrovských bojů.

Berete poslední vydařené výkony jako určitý náznak, jak by mohlo vypadat jaro? Navíc na kvalitně obsazeném turnaji na Vyšehradě jste prohráli jen s Mladou Boleslaví, která místo béčka postavila kompletní áčko.

Z dvanácti mančaftů jsme třetí, takže to jako částečný úspěch musím brát. Nemůžeme si říkat, že je to přátelák. Kdybychom skončili dvanáctí, asi bychom to hodnotili jinak. I pro hráče je to dobré, že si začnou věřit. Vidí, že do té společnosti klubů, které, jak rád říkám, už hrají fotbal, patří. Myslím, že soupeři by spíše měli mít obavy z nás.

Dobré určitě je, že v zápase s Vltavínem zahrála kvalitně obrana. Soupeře jste vlastně nepustili do vyložené šance.

Nepustili, to je dobře. Doufám, že nám to takto vydrží, protože od práce obrany to vychází. My jsme hráli na tři obránce, takže pro ty krajní halvy nebo halvbeky to je složitější, ale konečně to pochopili a myslím, že takhle by to mohlo vypadat.

Ve hře to vypadalo, že chvíli hrajete na tři obránce a chvíli na pět beků. Počítáte tedy s tím, že se bude záložní a obranná řada více prolínat?

Přesně tak by to mělo být, hlavně u krajních hráčů, kteří musí být fyzicky zdatní a musí doplňovat jak útok, tak i obranu.

Kterému brankáři jstetentokrát dali důvěru?

Dneska chytal Čaba. Vyšlo nám to ideálně, protože minulý týden jsme hráli proti Žižkovu a chytal celý zápas Tuček, protože je ze Žižkova. Dnes jsme hráli s Vltavínem, odkud přišel Čaba, a tak chytal celý zápas on. Tak, aby to vůči nim bylo férové. Horší bude mezi nimi pak vybírat, to nemáme moc rádi.

Takže ještě nemáte jasno, jestli bude jedničkou Čaba nebo Tuček?

Opravdu nevíme. Tohle je vždy pro trenéra hodně složité, jednoho brankáře posadit na lavičku. Z těch kluků tam nechci posadit ani jednoho. Možná budeme hrát na dva brankáře.

Zhruba v 60. minutě střídal útočník Michal Novák. Vypadalo to na nějaké zranění…

On měl nějaký problém se stehenním svalem a asi si to obnovil. Když přijde na hřiště, bude tam deset minut a dá branku, tak může klidně odejít.