Dopolední program patřil výhradně dětem, které si mohly vyzkoušet ukázkový trénink mládeže pod vedením grassroots trenérem (GTM) Janem Kozlem. Ten je jedním z několika trenérů v kraji, jež jsou k dispozici především malým a středně velkým klubům pro inspiraci, konzultace a rady v rámci různých trenérských metodik. GTM trenéři navíc poskytují své služby i školním zařízením.

Po dvojutkání vítěze letního poháru starších a mladších žáků krátce po 12. hodně na řadu přišly modelové zápasy mladých fotbalistů z řad přípravek. Hlavní část celodenní akce byla zahájena slovem starosty Tmaně Jaromírem Frühlingem, kterého uvedl herec a moderátor Pavel Nečas.

„Na oslavách vítám nejenom místní obyvatele, ale samozřejmě i všechny, kteří přijeli z okolních obcí. Jak vidíte, objednali jsme si kromě kvalitních hráčů i hezké počasí. Přeji všem hezkou zábavu a užijte si dnešní den co nejdéle, protože dalších sto let fotbalu ve Tmani už nikdo z nás znovu neoslaví,“ popřál všem přítomným příjemnou zábavu starosta.

Do Tmaně se přijel podívat i předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek, který v jejím vedení stojí teprve od června. Ten nastínil změny ve strukturách českého fotbalu a především pak vyzdvihnul důležitost toho regionálního. „Moc děkuji panu starostovi a předsedu Okresního fotbalového svazu v Berouně Ondřeji Lípovi za pozvání. Fotbal se samozřejmě primárně skládá z klubů na té nejnižší úrovní, a toho si strašně vážíme. Fotbalová asociace dva měsíce běží v novém režimu, kdy jsme uskutečnili nějaké změny, jako je příchod nového generálního sekretáře či nového předsedy komise rozhodčích. Nicméně dneska není cílem se věnovat těm nejvyšším patrům, ale především kráse místního regionálního fotbalu a přeji všem, aby si dnešek užili,“ řekl Fousek před zahájením hlavního programu.

Jako poslední si vzal slovo Ondřej Lípa. „Moc rád vidím, že si dnešek užívají hlavně děti, což je pro nás všechny to nejdůležitější. Věřím, že se v nás všech projevila velká vůle po návratu na trávník a že se budeme brzy potkávat v celém naším okrese,“ uvedl předseda okresního fotbalu. Poté si tým starších žáků FK Králův Dvůr z rukou Petra Fouska převzal Letní pohár Okresního fotbalového svazu Beroun.

Po akrobatické přehlídce dvouplošníku následoval exhibiční zápas mezi Výběrem F-Evoluce v čele s vítězem Ligy mistrů za Liverpool FC a stříbrného finalisty z Eura 1996 Vladimírem Šmicerem. Ten se ale kvůli zranění nemohl utkání zúčastnit. Takže se společně s Petrem Fouskem pouze ujal čestného výkopu. Druhým hlavním zápasem bylo utkání Staré gardy Tmaň proti Internacionálům České republiky v čele s Jiřím Němcem.