Cerhovice – Osek 2:0

Lépe do utkání vstoupily Cerhovice, které zahrozily již ve 4. minutě, Hnízdil ale nedůraznou střelou brankáře Oseku nepřekonal. Vzápětí se do další šance dostal Pašek, který ale také neuspěl. Poté o sobě dali vědět i hosté. Dobře zahraný trestný kop Hlavatého ale nikdo z jeho spoluhráčů nevyužil a po chvíli neskončila gólem ani hlavička Čížka.

S přibývajícími minutami se začalo na hřišti více jiskřit, rozhodčí Kareš ale rázným rozhodováním dal jasně najevo, že to nebude trpět. Enormní snahu obou mužstev, strhnout vedení na svou stranu, brzdila nepřesná kombinace. V útočné fázi domácím chyběl především Mojžíš a na druhé straně Doležal je po nemoci poloviční. V závěru poločasu mohl jít Union do vedení, brankář Křivánek ovšem při šanci Ječmena vytáhl z rukávu bravurní zákrok. První poločas tedy skončil výsledkem 0:0.

Ale již úvod druhého poločasu přinesl radost na straně domácích, když vypálil Vonásek a jeho nádherná střela znamenala vedení Cerhovic. To domácí hráče uklidnilo, spadla z nich nervozita a již se nikam bezhlavě netlačili. Cerhovičtí od gólového momentu hráli ze zajištěné obrany, ve které dominoval zkušený Grund. Ten toho Oseku mnoho nedovolil.

Hosté se ovšem po obdržené brance nepoložili. Zvýšili úsilí, což se projevilo mírnou územní převahou, ze které ale až na několik standardek nic nevytěžili.

V 69. minutě se podruhé v utkání změnil stav a opět se prosadili domácí hráči. Pichlík zahrával trestný kop, razantní střelou obstřelil zeď a míč skončil u vzdálenější tyče Křivánkovy branky – 2:0. Po tomto momentu již bylo většině přítomných jasné, že Osek s největší pravděpodobností odjede bez bodů.

Jenže hosty ani tato situace nezlomila. Osečtí dřeli, ale scházelo jim jediné: vstřelit gól. Časté nájezdy Slavoje na cerhovickou branku končily u velkého vápna nebo v rukavicích talentovaného brankáře Altmana.

Naproti tomu domácí mohli své vedení navýšit, když razantní střelu Pichlíka vyrazil Křivánek jen k Ječmenovi, jeho dorážka ale branku minula. Vzápětí pak Grund zakroutil rohový kop přímo do branky, pozorný Křivánek se ale nachytat nenechal. V závěru pak přišly ještě šance na obou stranách, skóre se ale již nezměnilo. Osek sehrál s domácími sice vyrovnanou partii, ale v útočné fázi se neprosadil.

Branky: Pichlík, Vonásek. Rozhodčí: Kareš – Plecitý, Šnajdr. Diváci: 120. ŽK: Švejda, Kalivoda. Poločas: 0:0.

Cerhovice: Altman – Baštař, Grund, Pichlík, Hnízdil, Švejda (Procházka), Ječmen, Kalivoda, Pašek (Jedlička), Huml, Vonásek (Vintr).

Osek: Křivánek – Procházka, Plešmíd, Komínek, Kyncl, Ungr, Křikava, Hlavatý P., Čížek, Hlavatý M. (Tvrz), Doležal (Vaníček).

Viktor Pavlis