Jak byste zhodnotil utkání s Jabloncem B?

Zhodnotil bych to tak, jak se dá zhodnotit celá naše sezona. My prostě hrajeme bez útoku. Nejsme schopní dát branky, vytvořit něco vepředu, aby to tam někdo podržel. Všechno se nám hned vrací zpátky a my na to doplácíme. Je to nemilá zkušenost, ale vidíme, že je to pro nás hodně těžké. Možná jsme si vzali příliš velké sousto. Ale uvidíme, před námi je ještě osmnáct kol.

V prvním poločase Jablonec B kopal pokutový kop. Viděl jste zákrok, který penaltě předcházel?

Jasná penalta. Té navíc předcházely tři chyby hráčů, kdy to odevzdáme v prostředku, nepřerušíme hru a pak brankář zbytečně vyběhne a udělá penaltu na rohu vápna.

Druhý gól, který jste inkasovali v závěru první půle, padl také po chybě obrany…

To vidí každý, jaké děláme chyby. Toto se děje v žákovských kategoriích a my to předvádíme ve třetí lize. To nejde. Pak se dostáváme do situace, že se pomalu bojíme některým hráčům něco říct, aby se náhodou neurazili. Ale oni sami vidí, že to takhle nejde, pokud jsou trochu soudní.

V úvodu druhého poločasu jste si vytvořili tlak, ze kterého plynulo několik šancí i následné snížení. Došlo o přestávce na pověstné mytí hlav?

Ne nedošlo. To ani nemá cenu. Je nás teď dvanáct, třináct, dneska hrálo i béčko. To se někdo bojí někomu něco říct, aby náhodou neodešel z kabiny, nebo příště nepřišel. To se to dělá jinak v Jablonci, kde má trenér šestnáct mladých vlčáků, kteří chtějí hrát a názorně to ukázali na hřišti.

Tlak v úvodu druhé půle sice přinesl snížení na 1:2, poté ale brzy vyšuměl do ztracena. Čím to bylo, že hráči neudrželi tempo, ve kterém vstoupili do druhé půle?

Neudrželi to, protože strašně kazíme přihrávky, ať to jde od obránců nebo halvů, kdy to odevzdáváme do rychlého protiútoku, a to stojí síly. Tím nám úplně sebrali tlak. Náš tlak ale byl spíše platonický. Sice se to tam mele, ale my nejsme schopní dopravit míč do branky, i když ho máme na malém vápně. Sice jsme se mohli vrátit do hry, nepovedlo se a je z toho takový výsledek.

Jablonec vyhrál zaslouženě…

Jablonec vyhrál naprosto zaslouženě. Já jsem před zápasem, když jsem viděl soupisku, to byl samý osmdesátý osmý a devadesátý ročník, jsem říkal hráčům, že hrají pomalu proti dětem,ale oni byli dobří, ti kluci. Musím jim pogratulovat.