Beroun – Tatran 1:1

Hosté přijeli bez několika hráčů a kvalitu se snažili nahradit velkým důrazem. „Byl to zápas s řadou soubojů, které šly až za hranu. Museli jsme kvůli tomu střídat Jakuba Machovce, který měl silně pohmožděný kotník po zákroku, který byl za hranicí únosnosti,“ uvedl Lacina, který podotkl, že rozhodčí faul neocenil ani žlutou kartou. „Byl to likvidační zákrok,“ dodal trenér Českého Lva – Unionu. Berounští v zápase přišli i o stopera Vopěnku, který musel střídat kvůli roztrženému obočí. „Kudela do toho šel hodně důrazně, byl tam i Radek Klička, tři hráči se srazili na hranici velkého vápna,“ uvedl trenér Lacina. Hodně ostrých soubojů celkově fotbalu neprospělo. „Další zákroky byly také hraniční. Hra z tohoto důvodu nebyla tak kvalitní. Bylo to bojovné a hodně o soubojích,“ poznamenal Lacina.

Do zápasu lépe vstoupili domácí, kteří se také dokázali v prvním poločase dostat do vedení. „Hra asi byla vyrovnaná. My jsme se dostali do vedení, když přetažený centr z rohu propadl k Zelenkovi a Kamil to dal z voleje,“ poznamenal ke gólu berounský trenér, který dodal, že ještě před gólem byly k vidění na obou stranách zákroky, které volaly po odpískání pokutového kopu. „Ve druhé půli jsme mohli zvýšit. Hájek šel sám na branku, dával přihrávku Zelenkovi, ale brankář to přečetl a včasným vyběhnutím to zmařil. Pak šel Zelenka sám od půlky, zakončil to ale lehkovážně. Chtěl to lobovat, brankáři to ale skončilo v rukách,“ popsal dvě největší šance berounského celku trenér Lacina. Když se neprosadili domácí, dostali se ke slovu hosté. Berounští faulovali na hranici vápna a Havel z trestného kopu vyrovnal. „Martin Havel to trefil podél zdi k tyči. Dostali jsme laciný gól. Pak už se to dohrálo bez velkých šancí,“ uvedl Lacina.

Berounským fotbalistům dělal v utkání problémy hlavně velký důraz Tatranu. „Chtěli jsme vyhrát , mužstvo bylo dobře namotivované, soupeř ale na nás asi po taktické straně vyzrál. Hráli hodně důrazně a to byl ten pravý důvod, proč jsme zápas nevyhráli,“ podotkl trenér Lacina, který bere remízu jako ztrátu. „Určitě je to ztráta, ale musím Rakovníku pogratulovat k bodu. Pro nás je to ztráta, dostali jsme se na mínus tři body, které musíme přivézt zvenku,“ dodal Lacina.

ČLU Beroun: Pettík – Machovec (Svoboda), Klička, Vopěnka (Michalík), Sochr – Šíma Martin, Pobiš, Řepka, Buch – Hájek, Zelenka.