RPETY – PRASKOLESY 0:1

Pod řízením rozhodčího Krose se v posledním podzimním kole utkal třetí tým tabulky s druhým. Navzdory tomu, že bylo pěkné počasí, je hřiště ve Rpetech dosti hrbolaté a to dělalo problémy oběma týmům. I navzdory tomuto mlatu bylo mužstvo Praskoles od začátku přece jen lepší a snažilo se už od začátku vstřelit branku. Ve dvanácté minutě vyrazil brankář domácích vyloženou šanci Indry.

Pak se ale Praskolesy poněkud zatáhly a ojedinělé šance domácích likvidoval spolehlivý Lukavský ve spolupráci se svými obránci. Několik šancí se v průběhu první části hry narodilo, ale nebyly tak významné jako diskuze hráčů obou týmů s rozhodčím. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.
Do druhé části hry vlétly opět lépe Praskolesy a už po osmi minutách oslavovaly první branku. Uvízl zatáhl míč po pravé straně, neunáhlil se, přihrál na hranici velkého vápna Černému a ten s přehledem vstřelil vedoucí branku – 0:1.

O dvě minuty později, po chybě Štorkána na polovině hřiště, běželi na osamoceného Feňáka Indra s Uvízlem, ale brankově trápící se útočník Praskoles Uvízl vzal vše na sebe a šanci úplně zazdil. Domácí hráči se snažili, ale i když je kapitán Čapek se stoperem Mojdlem burcovali, nebylo to nic platné. Ve zbytku utkání bylo mužstvo Praskoles přece jen lepší a zkušeně si vítězství a zisk tří bodů pohlídalo.

Hosté se před zápasem obávali rychlých kontrů domácího celku. „Langera jsme úplně vymazali," usmíval se po utkání obránce hostů Jiří Šeplavý.
Za zmínku ještě stojí tragikomická situace deset minut před koncem, kdy rozhodčí František Kros z půlky hřiště nejprve odpískal branku ve prospěch Praskoles, ale po poradě s pomezním rozhodčím (byl z Praskoles) odpískal na malém vápně domácích míč rozhodčího, míč se totiž odrazil od tyče. V závěru utkání se víc diskutovalo, než hrálo, trenér Praskoles Antonín Žák mohl být spokojen se ziskem tří bodů spokojenější.

Obě mužstva tak zakončily podzimní část sezony a mohly se oddat zaslouženému zimnímu odpočinku na dobrých postaveních v tabulce soutěže.

Branka: Černý. Rozhodčí: Kros. Diváků: 100. Žluté karty: Alexadru, Štorkán, Mojdl, Feňák – Černý, Indra, Šeplavý, A. Kadeřábek. Poločas: 0:0.
SK Rpety: Feňák, Svoboda, Pavlis Čapek, Egrt, Langer, Alexandru, Mojdl, Štorkán, Veselý, Matoušek (33. Srp).
TJ Praskolesy: Lukavský, Švejda D., Drábek, Švejda J., Krůta, Šeplavý, Černý, Kadeřábek A., Kadeřábek I., Uvízl (91. Šteiner A.), Indra (90. Malec).

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Felbabka – Březová 0:1 (0:1), branka Šinták, rozhodčí Chvátal, 90 diváků. „Rozhodčí ovlivnil výsledek utkání, když odpískal údajný ofsajd domácího týmu, načež hostující pomezní nemával a přiznal, že se o ofsajd nejednalo," zlobil se domácí Tomáš Anděl.
Újezd – Podluhy 3:2 (1:2), branky Štich D., Štich M., Kyncl R., – Bažata, Umon, rozhodčí Bican, ČK Umon (POD), 50 diváků.
Chaloupky – Všeradice B 5:0 (1:0), branky Větrovský 4, Hoskovec, rozhodčí Blažek, 40 diváků.
Lochovice – Hostomice B 0:3 (0:2), branky Štyler, Kubišta, Kačírek Jan, rozhodčí Belanský, 30 diváků.
Neumětely B – Cerhovice B 1:2 (0:1), branky Komínek Václav – Hnízdil (PK), Vonásek, rozhodčí Krbec, 40 diváků.
Broumy – Běštín 14:0 (7:0), branky Novák Jan 6, Laštovička 2, Vajs 2, Spurný, Zmrzlý, Spousta, Rosenbaum (PK), rozhodčí Marx, 50 diváků.
Běštín – Chaloupky 2:1 (1:1), branky Veselík, Zura – Pouček , rozhodčí J. Špicl, ČK Šíma (CHA), 50 diváků.