Po velkém střeleckém počinu se Deník zeptal Petra Větrovského na několik otázek.

V Hostomicích se proti béčku vždycky nedá očekávat, s jakou sestavou domácí nastoupí. Dospěli jste při rozcvičce k názoru, že byste mohli uspět?
Již před zápasem jsme věděli, že vzhledem k vývoji zápasu A mužstva zřejmě nebude béčko Hostomic nějak výrazně posíleno, tak jsme asi i věřili v plný bodový zisk.

A teď k těm osmi gólům. Počítal jste, jak jste je vstřelil, myslím pravačkou, levačkou, hlavou nebo jinak?
Góly byly většinou vstřeleny po vykombinování domácí obrany, několikrát jsem šel sám na branku, něco bylo po nezištných kombinacích do prázdné branky. Byl tam i jeden doraz a jeden nádherný volej zpoza vápna přímo z rohu. Myslím, že pět pravou, tři levou, bohužel hlava je pro mě zakletá.

Podařil se vám už někdy takový kousek?
Myslím, že se málokomu v jakémkoliv sportu podaří takovýto kousek. Nikdy se mi to zatím nepovedlo, možná před třiceti lety za žáky, ale to nepočítám. O to víc si tohoto rekordu na sklonku kariéry cením. Snad jsem dal mladým dostatečnou inspiraci (úsměv).

Vyhráli jste 12:1, čímž jste se opět připomněli. Čím to bylo, že se pár posledních zápasů nepovedlo?
Poslední zápasy nás zastihly v nepříjemné situaci, když máme do konce sezony vyřazeného jediného brankáře a k tomu je větší marodka klíčových hráčů. Ta nepovedená utkání jsme hráli, dá se říci, jen z povinnosti a s veterány v sestavě. To nás bohužel připravilo o lepší výsledky.

Pokusíte se ještě v posledních čtyřech kolech Drozdov poškádlit?
Jsme mužstvo, které chce pořád vyhrávat, takže sezonu dohrajeme naplno, jak se sluší a patří. Drozdov samozřejmě poškádlíme, ale myslím, že i postup je potřeba nechat mladším, takže si ho Drozdov asi v klidu pohlídá.