„Já nejsem naštvaný, ale smutný. S pořádáním takového zápasu je moře starostí a pak přijde něco, co nemůžete ovlivnit,“ smutnil předseda klubu David Vedral.

Je s klubem roky spjatý pupeční šňůrou a kam se podíváte, tam Velvarům závidí, jak umí dělat fotbal bez drahých manažerů a dalších funkcionářů.

Podobně je na tom se vztahem ke klubu také Marek Mucha. Dlouholetý hráč, který si zahrál všechny soutěže v Česku od I. ligy po IV. třídu, si povzdechl,: „Chápu, že ti nahoře tam nechtějí nás, ale Opavu, která má stadion, hodně fanoušků. Minimálně jednu tu penaltu písknout měl,“ mávl rukou.

Čtvrté kolo MOL Cupu: Velvary (v modrém) doma podlehly Opavě 1:2.
Velvary historii nepřepsaly, v poháru jde dál Opava. Měl Klíma pískat penalty?

Za co konkrétně se Velvarští zlobili? Situace byly hned tři a všechny zásadně ovlivnily výsledek.

Nejprve brankář Opavy Richter vystartoval proti domácímu Leitlovi, v pádu sice zasáhl první míč, ale ten nikam neodskočil a následně už gólman zasáhl nohu Leitla.

Zdroj: Slovan Velvary

Situace dvě: a znovu domácích chtěli penaltu, takhle byla jednoznačná. Jakab utekl ve vápně k zadní lajně, tam ho netakticky dojel stoper Omale, ale píšťalka rozhodčího Klímy zase byla němá. „Jde o to, že soupeřův hráč tmavé pleti do toho šel jako blázen, trefil mě na nohu, a jen proto, že neumím při svých dvou metrech spadnout, tak to možná jako faul nevypadalo. Ale určitě to faul byl a výkon rozhodčího mě mrzí,“ měl jasno Josef Jakab.

Zdroj: Slovan Velvary

Nakonec situace číslo 3: 82. minuta a rozhodující branka opavského Rataje, jenž obral o míč uklouznuvšího obránce Cháberu a zavěsil. Jenže pohled kamery ukazuje, že Rataj si pomohl zásadně rukama, jinak by Cháberu o míč neobral.

Zdroj: Slovan Velvary

A tak Opava vezla domů šťastný postup, zatímco Velvarům zůstala hořkost, protože mohly přepsat historii. „Tak daleko už se nikdy nemůžeme dostat, tohle byla klika, kdy se všechno sešlo. Bohužel s Opavou už ne,“ dodal smutný David Vedral.