Před aktivem se probírala skutečnost, že se do soutěží nepřihlásilo několik béček a tak bylo k vidění hodně nováčků. Zároveň také probleskla skutečnost, že některé týmy budou sloužit jako farmy prvoligových celků, například Votice budou spolupracovat s Příbramí a dle směrnic za Votice bude moci v divizi nastoupit kterýkoli hráč Příbrami s omezením těch, kteří budou uvedeni na soupisce.
Losovací aktiv začal tradičně přivítáním a následným předáním pohárů pro nejlepší celky ve všech kategoriích. Účastníci se mohli lehce pousmát Janu Rumlovi z pražské Sparty, který poháry nemohl pobrat, Sparta byla v uplynulé sezóně úspěšná.
Aktivu se kromě jiných zúčastnili z našeho regionu zástupci FK Králův Dvůr, FK Hořovicko a Ceského Lva–Unionu Beroun. Především první dva zajímal los Ondrášovka Cupu, jenže vše bylo jinak. „Omlouvám se všem, kteří očekávali rozlosování Ondrášovka Cupu, ale vzhledem k tomu, že třeba ještě v pátek večer došlo k odhlášení béčka Sezimova Ústí a my jsmu museli kontatovat další tým, který mohl přejít do divize, tak jsme se rozhodli, že pohár rozlosujeme v součinnosti s Moravou a dr. Lubasem během příštího týdne po těchto losovacích aktivech. Pavouk budete moci nalézt na oficiálních stránkách svazu,“ uvedl řídící ŘK Josef Nikodém, který dodal i další skutečnost: „Vzhledem k tomu, že od soutěžního ročníku 2012–2013 bude vytvořena samostatná soutěž rezervních týmů, bude se snižovat i počet účastníků ČFL od příštího ročníku na 16 účastníků, bude se snižovat i počet sestupujících z jednotlivých soutěží dospělých.“
Kromě obvyklých informací zaujala i žádost Romana Berbra, aby týmy v dorosteneckcýh kategoriích směřovaly svá utkání na neděli. „Měli jsme 114 rozhodčích, nyní jich budeme mít pouze 88,“ dodal Berbr.

Mezi účastníky aktivu to zašumělo i při informaci, že Tábor nenastoupí v české lize dorostu U19, U17 a U16 obdoně jako v žákovských kategoriích Sezimovo Ústí. Takže se účastník bude doplňovat zřejmě z celků, které neobdržely svazovou licenci pro střediska SCM a SpsM. „Už to začíná, ty střediska se budou brzy rušit a zase se to bude vracet k tomu, jak to bylo dosud,“ zaznělo v kuloárech.
Jak ale dopadl los našich celků?
V ČFL má FK Králův Dvůr číslo 13 a nahlášeno má, že bude hrát podle hlášenek. Během několika dnů se cábelíci musí rozhodnout, kdy budou svá domácí utkání hrát. K tomu probíhá na jejich internetových stránkách i anketa, přičemž včera bylo 10 hlasujících pro sobotu dopoledne, žádný pro sobotu odpoledne, jeden pro neděli dopoledne a nejvíce 12 hlasů získala neděle odpoledne. Králův Dvůr bude mít za soupeře tyto celky: FC Slovan Liberec B, Arsenal Česká Lípa, SK Roudnice nad Labem, SK Kladno, MFK Chrudim, Loko Vltavín, Jiskra Domažlice, 1.FC Karlovy Vary, FC Písek, FK Mladá Boleslav B, Kunice, FK Pardubice, Sokol Ovčáry, FC Viktoria Plzeň B, FC Chomutov, SK Hlavice a OEZ Letohrad.
Hořovicko pocestuje k prvnímu kolu na nejvzdálenější štaci A skupiny divize do Českého Krumlova. V této soutěži se objevuje hned šest nových celků, zajímavý bude i duel s blízkými Rokycany. „Los máme zpočátku hodně ostrý, zajímavé budou i duely s béčky Slavie a Bohemky,“ hodnotil krátce po losu předseda Hořovicka Luboš Bureš. Ten si do zápisníčku mohl zaznamenat tyto soupeře: Slavoj Koloveč, FC Rokycany, Slavoj Český Krumlov, Marila Votice, Strakonice, Benešov, Tachov, Milevsko, Dukla Praha B, Tábor, Štěchovice, Horní Měcholupy, Sokol Čížová, Bohemians 1905 B a Slavia Praha B.
Netrpělivě čekal na vývoj losu i Ivan Marx, který zastupoval ČLU Beroun. Jeho celek nastoupí v A skupině České ligy dorostu, kde budou jeho soupeři Sezimovo Ústí, Ústí nad Labem, Doubravka, Motorlet, Rokycany, SKP České Budějovice, Karlovy Vary, Sokolov, Příbram, SK Kladno, Dukla Praha, Benešov, Sparta Praha B a Písek, jedno místo je zde ještě volné.
V české lize žáků bude Beroun nastupovat také v A skupině. Tato soutěž má své specifikum v tom, že celky ročníků U15 a U14 budou hrát dvojzápas například doma a dva celky ročníků U13 a U12 budou hrát venku, tak aby celky měly k dispozici hřiště. Soupeři ČLU Beroun v této soutěži budou: Motorlet, Dynamo České Budějovice, Prachatice, Bohemians 1905, Sparta Praha, Vlašim, Písek, Rokycany, Příbram, Viktoria Plzeň, Benešov a Tábor, jedno místo je však ještě neobsazené.
U žáků je to v podstatě návrat k tomu, co zde bylo před několika lety, pouze s tím rozdílem, že nikdo nebude sestupovat. Z této soutěže vypadne pouze tehdy, když ztratí statut střediska mládeže SpSM. Jak to bude fungovat, to teprve uvidíme.
Zanedlouho se můžeme těšii na losovací aktiv Středočeského fotbalového svazu, který bude zajímat více celků a v sobotu jsme se dozvěděli informaci, že například Komárov zvažoval svojí účast v I.B třídě, ale nakonec se rozhodl v této soutěži jako vítěz okresního přeboru nastoupit, takže o derby v rámci našeho regionu příznivci fotbalu nepřijdou.

Foto: Votice skončily v jarní tabulce divize na vedoucí příčce před druhým Hořovickem. Duel těchto celků je na programu hned ve druhém kole A skupiny divize.