Praskolesy – Všenory 4:7
Jak se pobavit fotbalem? Zajít si na tento zápas, který všichni aktéři sehráli za pohodového tempa. Hosté jsou spokojení s postupem a domácí jakoby smíření s hodně přiblíženým sestupem, takže se hrálo hodně otevřeně. Ve 23. min. napálil zprava míč Helmi a ten si nakonec našel cestu do sítě – 0:1. O čtyři minuty později zabojoval P. Hrdlička, vrátil míč od brankové čáry a Perman se nemýlil – 1:1. Pak se dvakrát zaskvěl domácí gólman, kterému v dalších dvou případech pomohlo i břevno a tyč. Ve 39. min. domácí fandové bouřili, když se dožadovali penalty za faul na Fenika. Přesto ale za tohoto stavu věřili, že by se mohlo zrodit překvapení. Z toho je ale vyvedl čtyři minuty před poločasem S. Drážný, který vypíchl míč obraně a dal na 1:2.
A když ve 49. min. přidali hosté S. Drážným další gól na 1:3, bylo rozhodnuto, zvláště když na všechny aktéry doléhalo velké horko. V 53. min. nacentroval míč Novotný, po němž se prosadil Krčil – 1:4. Po chvíli pomohl Lukavskému v brance nestárnoucí Polák, který vykopl míč z prázdné branky. V 59. minutě už ale domácím nikdo nepomohl, když si centr Helmiho srazil Švejda do vlastní branky – 1:5. Praskolesy se ale snažily zvednout hlavu, v 66. min. vyslal Šteiner do gólové šance Fenika, který ji využil – 2:5. A aby toho nebylo málo, nasměroval další dobrou přihrávku na Fenika Perman a bylo to 3:5. V závěru si diváci užili, protože šance přibyly na obou stranách a navíc také góly. V 84. min. se po centru hlavou prosadil Ben Hasen. O tři minuty později proběhl po trestném kopu okolo domácí zdi Kristen a zblízka zvýšil – 3:7. Nakonec se zaradovaly i Praskolesy, když Fenika tentokrát vyslal Hrdlička a ten upravil na konečných 4:7.
Pěkná návštěva tak viděla množství příležitostí a gólů, ale pro Praskolesy to zřejmě bylo předposlední domácí představení v krajské soutěži. I tak by jim diváci měli poděkovat za jejich výkony při případném sestupu.

Hostomice - Hořovicko B 1:3

Hostomice – Vcelku v poklidmém tempu si dokráčeli hráči FK Hořovicko B k vítězství v Hostomicích. Od začátku derby byli hosté lepším týmem, což také potvrdili dvěma góly Zítka a jedním Vokáče do půle. Mladíci vedení trenérem Větrovským znervózněli při gólu Kuby na 1:3, Krejčí pak vytáhl několik dobrých zákroků. Na druhé straně hosté neuspěli při několika rejdech v domácí obraně a tak konečný verdikt vyzněl 1:3 pro Hořovicko B. To se tak posunulo v tabulce mezi devětadvacetibodové celky a přiblížilo se záchraně soutěže, o kterou se budou pokoušet i Hostomice.

Foto: Klasický obrázek z konce zápasu SK Hostomice – FK Hořovicko B, kdy hosté měli několik rohů a než došlo k jejich zahrání, domácí obrana hodně orážela. Foto: Jan Bežó ml.