„Jak všichni viděli, mužstvo vedl v posledním mistrovském zápase divize Jindřich Novotný, se kterým jsme byli dohodnuti právě na tento zápas a pak jsme měli čas na to oslovit několik trenérů, které jsme si vytipovali,“ uvedl předseda FK Hořovicko Luboš Bureš.

„Mohu všem našim příznivcům zodpovědně sdělit, že pozici trenéra divize máme vyřešenou, jméno oznámíme jako prvním našim hráčů na jejich tréninku, který se uskuteční po Vánocích. Mohu jen prozradit, že se jedná o bývalého reprezentanta a více opravdu až po Vánocích,“ řekl Luboš Bureš, který dodává: „Velice intenzivně jsme v užším vedení vytipovali a oslovili hráče na postech, o kterých víme, že je potřebujeme posílit a tím zkvalitnit kádr mužstva. Víme, že máme v divizním kádru velice kvalitní hráče, kteří fotbal hrát umějí, což nám několikrát předvedli a po tomto doplnění se celá hra týmu určitě hodně zkvalitní. Jedná se o posty zkušeného brankáře, stopera a hlavně útočníků, kde jsme neměli na podzim takovou kvalitu. Bude na novém trenérovi, aby si v zimní přípravě vybral hráče pro užší kádr a s nimi dokázal předvádět dobrý fotbal, který nás dovede k lepšímu středu tabulky.“

Podotýkáme, že Hořovicko je po podzimu na předposledním místě tabulky,která je značně vyrovnaná. „Jako předseda FK Hořovicko věřím a jsem přesvědčen o záchraně divizního mužstva a předvádění kvalitního fotbalu. Zodpovědně mohu říci našim fanouškům, že pro další vylepšení celkové úrovně našeho klubu pracují všichni členové našeho výboru a trenéři mládeže i přesto, že v současné době není mistrovská sezóna, velice intenzivně a chci jim za to poděkovat,“ uvedl Bureš, jenž dodal: „Také musím poděkovat všem věrným příznivcům, kteří nám věří, za jejich podporu.“

Hořovicko se vyznačuje velmi dobrou prací s mládeží, která se začíná projevovat. „Ta se už začíná projevovat delší dobu a někteří mladí hráči si svými výkony řekli o zařazení do přípravy prvního týmu. Toto je naše dlouhodobá vize, abychom kvalitní minimálně divizní fotbal hráli se svými hráči, přesto v současné situaci musíme ještě vydržet a tým opravdu doplnit o hotové hráče, než ti naši dorostou pro opravdový dospělý fotbal. Pevně v to věřím, jinak bych tuto funkci nedělal, věřím i lidem, kteří jsou kolem mě,“ uvedl předseda Hořovicka, který má před sebou i se svými spolupracovníky jednání s trvalými i novými sponzory a samozřejmě i s představiteli města Hořovice i obce Bzová včetně nově zvoleného senátora Jiřího Oberfalzera.

„Tím bych všem našim podporovatelům chtěl poděkovat jménem FK Hořovicko počínaje malými kluky a děvčaty v našich fotbalových jeslích až po ty největší v dospělém fotbalu. Vždyť aktivních hráčů je v klubu přes dvěstětřicet a to už je vlastně malá firma reprezentující zdejší region na úrovni celých Čech. Myslím si, že se nemáme za co stydět a zcela z upřímného srdce si vážím a jsem hrdý na to, co jsme dokázali,“ dodal Bureš, který přidává i vánoční pozdrav: „Přeji všem hodně zdraví a štěstí v našem dalším nejen fotbalovém roce.“ (zb)