Příbram – Poslední přípravu sehrála ligová 1.FK Příbram proti druholigové Viktorii Žižkov s výsledkem 2:2. Více než tento výsledek nás však zaujal fakt, že na soupisce příbramského celku se opět objevili hráči, kteří začínali s fotbalem v našem regionu. Jakub Štochl bude na jaře nastupovat s číslem 4 a Dan Tarczal bude nosit číslovku 6. První zápas bude hned těžkou prověrkou, když Příbram zahajuje v sobotu od 16 hodin na Spartě

Příbram – Na umělé trávě Spartaku Příbram se střetly dva celky z I.B třídy. Olympie Zdice zdolala Praskolesy 3:0, když oba celky nastoupily v neúplných sestavách s mnoha hráči z rezerv týmů.

Praha – Starší přípravka FK Králův Dvůr startovala v rámci Zimní ligy Motorletu Praha na sobotním finálovém turnaji. Z něho přivezli mladí cábelíci třetí místo, když odehráli tři zápasy, kvůli onemocnění se nedostavila přípravka Berouna. V prvním zápase zdolal Králův Dvůr Spartu Krč 1:0, když utkání mohlo dopadnout větším brankovým rozdílem. O postupném zlepšení v průběhu turnaje svědčí i výsledek s Motorletem Praha, kterému Králův Dvůr podlehl pouze 1:2, když domácí vsítili vedoucí branku těsně před koncem. Branky se nedočkal ani jeden ze soupeřů v duelu Králova Dvora s Aritmou Praha. Na obou stranách ale bylo k vidění několik příležitostí, střelci se však neprosadili.

V zimní lize vyhrála celkově Aritma Praha před Motorletem. Králův Dvůr si však přivezl jedno velké ocenění, když nejlepším hráčem celého průběhu ligy vyhlásili pořadatelé Jakuba Bělohlávka, který po celou dobu podával velmi dobré výkony.

Zimní liga byla určitě přínosem a pozvánkou na další turnaje nejmladších fotbalistů, které přijdou v nejbližší době, například v Králově Dvoře a v Hořovicích. Bude zajímavé je sledovat a pak se již soustředit na los okresního přeboru starších i mladších přípravek, který proběhne v březnu na OFS Beroun.

Králodvorští přípravkáři budou patřit mezi favority okresního přeboru, který se pokusí vyhrát nebo uspět ve finále co nejlépe.

Autor: Jan Bežó ml.