Zatímco Hořovicko mělo přeplněnou lavičku, na té žebrácké mnoho hráčů nebylo, přesto byl k vidění dobrý fotbal. Hořovičtí mladíci začali lépe a více drželi míč na svých kopačkách. To se jim také vyplatilo a když zrychlili hru, přineslo to příležitosti. Jednu z nich v 11. minutě využil po Štěpničkově uličce Pelikán, který přesnou střelou k tyči překonal Ťážkého – 1:0. Žebrák se v úvodní fázi hry nemohl dostat do tempa a tak zahřmělo opět před jeho brankou. Ve 22. minutě vyslal Kubišta přesnou přihrávku mezi žebrácké stopery a Štěpnička se nemýlil – 2:0. Když pak ale Novák spálil další velkou příležitost, Spartak ucítil šanci, když Hořovicko B polevilo v tempu. Po několika dobrých náznacích se pět minut před koncem poločasu uvolnil Kára a pohrál si soupeřovou obranou včetně gólmana – 2:1.
Do druhého poločasu naskočili aktivně opět hráči Hořovicka B a připravili si několik příležitostí, které nevyužili. Ani Žebrák při trpělivé přípravě nezaostával, ale Nesnídalovu střelu Vaníček vyrazil a šance Lorence přišla vniveč. Takže zaúřadoval opět Štěpnička, který v 53. minutě zamotal hlavu žebrácké obraně, našel razantně nabíhajícího Šuberta, který málem protrhl síť – 3:1. Spartak poté otevřel hru, což mohl dvakrát potrestat Vokurka a jednou Kubišta. když však neskórovali, podařilo se žebráckým hráčům dvakrát projít nebezpečně před Vaníčkovu branku, ale gól nebyl Spartaku přán. V 81. minutě předvedl parádní akci po pravé straně bek Lehocký, který krásně načechral na hlavu Káry, který snížil – 3:2. V závěru ještě pěkně vystřelil Nesnídal, ale Vaníček si s jeho projektilem poradil. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou FK Hořovicka B, Žebrák ale dokázal, že bude jedním z favoritů okresního přeboru.

FK Hořovicko B – Spartak Žebrák 3:2 (2:1)
Branky: 11. Pelikán, 22. Štěpnička, 53. Šubert – 40. a 81. Kára.
Rozhodčí: Divílek – Filip, Kros.
ŽK: 1:2. Diváků: 65.
FK Hořovicko B: Křikava (46. Vaníček) – Wágner (58. Vosecký), Budínský, Spal, Šimůnek – Kubišta, Pužík, Pelikán (46. Petráš), Fiala (29. Šubert) – Štěpnička (58. Mašek), Novák (46. Vokurka).
Spartak Žebrák: Ťažký (46. Hnízdil) – Lehocký, Barborka, Jirovský, Reiser (68. Sitta) – Míčka, Kebrdle, Kára, Lorenc – Nesnídal, Dochtor.

Pavel Šimůnek při zápase proti Žebráku při absenci Pavla Kovaříka převzal kapitánskou pásku. Foto: Deník/Jan Vildmon