Touškov – Hořovicko 3:3
fotbalový turnaj
Memoriál Josefa Ibermajera

K zápasu přijelo Hořovicko vzhledem k nedělní přípravě v Litvínově v silně kombinované sestavě s hráči béčky a několika zkoušenými mladíky. Ti se však svého soupeře nezalekli a dirigovaní zkušenými Mojžíšem s Kaufmanem soupeře aktivním pojetím zaskočili. Úvodní branku přinesl rohový kop v podání Šmída, na který si naskočil nestárnoucí Rak, který hlavou ve 14. minutě otevřel skóre – 0:1. Poté měl jednu ze svým několika příležitostí Štěpnička, ale udeřilo na druhé straně. Podle modrobílých fandů pustili sudí ofsajd, hráč Touškova přeskočil Mojžíšovy ruce a padl, načež se kopala penalta. V 19. minutě tak O. Karbusický vyrovnal, i když s velkým štěstím, protože Mojžíš míč vyrazil, ale na dorážku nestačil – 1:1. Hra pak byla rozháraná, oba celky se snažily, ale narážely na zkažené přihrávky. Až přišla v 38. minutě kolmice na Hrušku, který přehodil brankáře, míč se odrazil od břevna k dobíhajícími Štěpničkovi, který pohodlně skóroval – 1:2. Tak skončil i poločas.

Ve druhém poločase Hořovicko trochu lépe kombinovalo, u soupeře se vše točilo okolo jediného hráče. Modrobílí promarnili svojí největší příležitost, když unikl Štěpnička, namísto střely však chtěl ještě vyšperkovat akci přihrávkou na Koláře, který však na míč nedosáhl. A přišlo klasické nedáš – dostaneš, když se v 61. minutě prosadil Vrba a vyrovnal – 2:2. Hořovicko sázelo na rychlost svých útočníků, první příležitost Koláře zmařil velmi taktickým obranným zákrokem stoper Touškova, podruhé se podařilo Kolářovi odcentrovat přesně na Štěpničku, který zasunul v 77. minutě míč přesně k tyči protivníkovy branky – 2:3. Hořovicko pak zbytečně nechalo otevřená vrátka, hodně hráčů útočilo a doslova třicet vteřin před koncem přišel trest v podobě vyrovnávací branky Čechury, se kterou nemohl Zíma nic dělat – 3:3. Hořovicko tak přišlo o zisk tří bodů do tabulky.

FK Hořovicko: Mojžíš (55. Zíma) – Mašek, Kaufman (46. Diviš), Rak, Lebduška (46. Kadeřábek) – Černý, Šmíd, Hruška, Šimůnek – Štěpnička, Kolář.

Další výsledky turnaje: Doubravka – Chrást 2:1 (0:0), Stod – Rapid 3:1 (2:1), Křimice – Zbůch 5:4 (3:0).