Motorlet – Hořovicko 0:4
Fotbal, Royal Cup
Zatímco v podzimním utkání na Motorletu Hořovicko Motorletu vysoko podlehlo, k zápasu v turnaji přistoupilo zodpovědně a svého soupeře přehrálo. Přesto ještě trenér Milan Nykodým našel ve hře chyby.
„Na můj vkus jsme málokombinovali, herně to ještě nebylo ono. Myslím, že na turnaji jsme podali i lepší výkony, ale dnes se nám dařilo efektivně proměňovat šance,“ uvedl Nykodým. Z šesti příležitostí tentokrát Hořovicko hned čtyři proměnilo a všechny byly zužitkovány jinak, takže divák si přišel na své. V 18. minutě Větrovský zamířil krásnou střelou ze 22 metrů do šibenice a otevřel skóre – 0:1. O deset minut později vyhrál Petr hlavičkový souboj na penaltě a důrazně se prosadil – 0:2.
„Obrana hrála téměř bezchybně, klukům vytýkám pouze dvě věci, kdy chybička vznikla přihrávkou přes prostředek. Ale soupeř vlastně neměl šanci a když se nějaká rýsovala, tak jí zmařil Slováček včasným vyběhnutím,“ dodal trenér FK Hořovicko.
Druhá půle pokračovala stále v režii hostů. „V prvním poločase nám tolik nefungovali krajní záložníci, proto jsem střídal a trochu se to zlepšilo.“
V 62.minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou Bežó – 0:3. V 75. minutě Haluška utekl po levé straně, obešel obránce a vstřelil čtvrtý gól Hořovicka – 0:4.
„Do začátku mistrovských zápasů chci vylepšit především kombinaci a přechod do útoku. Někteří hráči se musí více dostávat do hry, záležet ale bude samozřejmě na terénech, co nám dovolí natrénovat,“ řekl Milan Nykodým.
FK Hořovicko má před sebou poslední přípravný zápas, který odehraje v sobotu 7. března od 10 hodin proti třetiligovému Vyšehradu na jeho umělé trávě. Tam se uskuteční i první zápas divize, jelikož Loko Vltavín již v předstihu požádal o přeložení zápasu na tuto umělou trávu z důvodu horšího terénu na jeho hřišti. Čas výkoupu zůstává.
Branky: 18. Větrovský, 28. Petr, 62. Bežó, 75. Haluška.
FK Hořovicko: Slováček – Šmíd, Kaufman, Votava, Zámeček – Mirga (46. min. Haluška), Bežó, Větrovský, Lancz (46. min. Váňa) – T. Petr, Nademlejnský (60. min. Štych).

Autor: zb

Foto:Útočník FK Hořovicko Tomáš Petr se rozstřílel v minulém týdnu v dresu béčka, kde dal dva góly Loděnici. Na ty navázal dalším gólovým zápisem proti Motorletu. Foto: Deník/ Pavel Slavíček