Klatovy–Hořovicko 3:1
Fotbal, divize, skupina A


Při pohledu na trávník posuzuvaný družstvem Hořovicka pozorné diváky zaujal jeden hráč, který se ihned po příjezdu začal rozhýbávat, aby po chvíli Bežó sdělil trenérům, že natažený sval ho na hřiště nepustí. Přiřadil se na lavičku, kde rozšířil enklávu v podání Veinlicha, který začal trénovat po nachlazení a Kovaříka, který rozhýbával zhmožděné koleno.
Začátek zápasu ale zastihl Hořovicko ve výborném tempu. Mladý klatovský tým si sice chtěl spravit chuť po týden staré domácí porážce s Admirou, ale nezačal dobře a hned po několika desítkách vteřin spálil tutovku hostující Číhař. I poté hosté byli aktivnější a v 9. minutě šli do vedení, když k tyči zapadla rána, kterou vyslal levačkou z více než 20 metrů Nesnídal – 0:1. Domácí se ale dokázali oklepat a po čtvrthodině hry vyrovnal hlavou nikým nekrytý Mészáros – 1:1. Klatované ožili, ale dobré šance Beneše a Matějky gólem neskončily, a tak mohlo udeřit na druhé straně. Jarolím si však s tutovkou Číhaře poradil. Před poločasem zachytily Klatovy Větrovského rozehrávku a domácí předvedli nejkrásnější akci zápasu, kterou po centru Beneše z pravého křídla korunoval přesnou trefou hlavou Pavlík – 2:1. Těsně před poločasem mohl ještě srovnat Číhař, ale na Jarolíma si opět nepřišel.
Po změně stran se zaměřili domácí na obranu a brejky, naopak hosté se stále více tlačili k vápnu Klatov. Postupně si vytvořili několik slibných šancí, ale domácího gólmana nedokázali překonat ani jednou. Ten se vyznamenal nejvíce v 81. minutě, kdy se vrhl pod nohy Nesnídalovi a zabránil tak jisté brance. Brejky Klatov dlouho kazily nepřesnosti, v nastavení ale jeden z nich zakončil nádhernou ránou střídající Mirga. Stanovil tak konečné skóre na 3:1 pro Klatovy.
Široký úsměv tedy mohl zdobit po skončení dramatického zápasu tvář trenéra klatovských fotbalistů Jiřího Tomana. „Protivník byl mnohem silnější než Admira, což dokázal v první půli, kdy nás dostal pod tlak. Nás ale nakopnul gól na 2:1. Oni pak museli otevírat hru a my sázeli na brejky,“ říká Toman, který přiznal, že po změně stran se domácí tým snažil hlavně bránit a kouskovat hru. „Museli jsme bořit. Ale podařilo se, všichni hráči podali výkon na hranici svých možností. Výhra, o které rozhodla bojovnost a vůle, je pro nás velmi důležitá, protože naši hráči jsou mladí a tři body nám hodně pomůžou. Je to povzbuzení do dalších zápasů,“ dodal trenér. „Rozhodly naše chyby, neproměňování šancí a vysoká efektivita domácích v koncovce,“ zlobil se trenér hostů Milan Nykodým.
Poločas: 2:1. Branky: 16. Mészáros, 38. Pavlík, 90 (+2). Mirga – 9. Nesnídal. Rozhodčí: Průcha, Řezáč, Štuk. ŽK: 1:2. Diváků: 350. Poločas: 2:1.
Klatovy: Jarolím – Bouberle, Viktora, Hovorka, Rendl (62. Vonášek), Mészáros (87. Vacovský), Beneš, Matějka, Cihlář, Bušta, Pavlík (80. Mirga).
FK Hořovicko: Slováček – Votava, Štěch, Kaufman, Zámeček – Nademlejnský, Větrovský (56. Veinlich), Šmíd, Nesnídal, Číhař (61. Štych) – Petr.

Autoři: Milan Kilián, Jan Bežó ml.