Komárov – Osek 0:0

Začátek zápasu byl hodně opatrný, při rozcvičování se dával do kupy domácí středopolař Srp, který nakonec utkání přes zdravotní problémy odehrál. Krásné počasí vyhovovalo spíše divákům, protože horko nenutilo zpočátku oba týmy k rychlejším pohybům, výjimkou byli oba útočníci hostů Doležal s Ungrem. A tak se v ochozech mimo jiné diskutovalo také o tom, jak budou slávisté ještě pořád slavit titul, protože večer se chystalo jejich setkání v Oseku a zprávy o nakoupeném množství kolen a řízků slibovaly pěkně dlouhé posezení. V 17. min. přišel zákrok hostujícího P.Sojky, který byl posouzen faulem, ale osecký stoper musel být poprvé ošetřován, následný trestný kop Dudla pouze trefil zeď. První příležitost měl po promáchnutí Křivánka Šlechta, který mířil nad hostující branku. Ve 21. min. přišel roh Oseka, který Ungr na zadní tyči natlačil hrudí pouze do autu. Ve 25. min. se ale hbitý osecký útočník dostal do obrovské šance, když šel neohroženě do souboje mezi Šlechtu a gólmana Trávu, domácí brankář však bravurním vyběhnutím šanci zmařil. O dvě minuty později se hosté dožadovali penalty za hraní rukou, sudí Špicl ale celou situaci jako penaltovou neposoudil, samozřejmě jako vždy bylo mínění obou táborů odlišné, navíc po následném faulu se zažlutilo před očima během vteřiny oseckým, Čížkovi a P.Hlavatému. Ve 30. min. vletěl mezi Hochmanna a Dudla doslova jako utržený vagón Doležal, vše nakonec dopadlo míčem pro domácí, ale také žlutou kartou pro Dudla. Mnozí se však domnívali, že kartičku dostane spíše Hochmann. Pak se dostal na druhé straně k příležitosti po centru Ernesta Kebrdle, ten však promáchl. Tři minuty před koncem si naběhl na roh P.Sojka před domácí branku, vše ale dopadlo jenom prohloubením jeho zranění, po kterém musel střídat. Těsně před půlí ještě žlutě fauloval Šíma Ungra a do kabin se tak odcházelo bez branek, navíc oba domácí stopeři měli žlutou kartu, takže se očekávalo, jestli udrží ve druhé půli rychlonohé útočníky hostů bez další pohromy.

Začátek druhé půle odstartoval trestný kop Permana, který ale jeho spoluhráči do branky neprotlačili. Pak přišly chvíli neustálého ošetřování, při kterém prokázal svojí fyzičku osecký Ungr st., který vyfasoval před zápasem lékárničku a běhal ošetřovat své ovečky. V 59. min,. došlo ke kuriózní situaci, hlavní arbitr rychle přerušoval hru, protože brankáře Křivánka štípl některý z „žahavců“ do krku, naštěstí po ošetření nic neoteklo a tak mohl brankář pokračovat dále. V 65. min. předvedli obdobnou situaci jako domácí také hosté, když si nerozuměli M.Hlavatý s Křivánkem, mezi ně se dostal Jonák, který píchnul míč těsně vedle. O tři minuty později přišel centr na druhé straně na osamoceného Čížka, který si ale špatně naskočil. Po chvíli zatáhl za záchrannou brzdu Dudl, který sice zmařil nájezd Doležala, ale po druhé žluté kartě šel pod sprchy. Poté se na hřiště konečně vedral i fotbal, Osek přebíral iniciativu, což deklaroval střela Čížka těsně nad Trávovu branku. Jenže přitom Slavoj trochu pozapomněl na zadní vrátka a tak se ke slovu dostal Ernest, který našel při brejku na malém vápně Permana, který ale střelu přes Komínka s Křivánkem neprotlačil. V 77. min. ve snaze získat míč předvedl podle něho čistý zákrok Čížek, sudí byl však jiného názoru a vše ocenil ještě žlutou kartou, který byla pro oseckého hráče také druhou. O minutu později na centr nedoskočil Ernest a zahrál rukou, další žlutá. Vzápětí měli hosté velkou šanci, když se prodral po straně Ungr, předloženou gólovou nahrávku ale zahrál P.Hlavatý nad domácí branku. A takový byl obrázek celého zápasu, Osek byl o něco lepší, oba celky však ztroskotávaly na množství zkažených přihrávek. Není se co divit, šlo o hodně, po sezóně se uvidí, komu bude více bezbranková remíza vyhovovat.

Rozhodčí: Špicl, Šnajdr, Drábek. ŽK: Dudl, Šíma, Ernest - Čížek, P.Hlavatý. ČK: 71. Dudl – 77. Čížek. Diváků: 350.

FK Komárov: Tráva, Hochmann, Dudl, Šíma (69. Dlouhý ml.), Šlechta, Kebrdle, Jonák, Srp, Zeman, Perman (86.Dlouhý st.), Ernest.

SK Slavoj Osek: Křivánek, P.Sojka (43.Kros), Dostál, Komínek, Křikava, R. Sojka, M.Hlavatý, P. Hlavatý, Čížek, Ungr, Doležal (84.Volf).

Jan Bežó