Lidice – Loděnice 3:2
Fotbal, I.B třída, sk. A
Do utkání domácí naskočili bez zraněného Tyburce, zato se dvěma hodně kvalitními posilami. Něktejší stoper Kladna a poté dlouho Nového Strašecí Petr Štika (32) dorazil vyztužit střed obrany, o sedm let mladší útočník Ladislav Falout je známý z Kročehlav, ale v poslední době hrál za Řevnici krajský přebor.
Zejména Štika se v úvodu stal nejčitelnější postavou. Už v 10. minutě pohotově doklepl míč do brány, za tři minuty se ale nedohodl se svým gólmanem Kohoutem a po centru Pospíšila si dal výstavního vlastence. Neskutečné entrée. Vůbec první půlka byla skutečně fotbalově zdařená. Hostům sice citelně scházel Herejt, přesto hned po svém gólu na 1:1 mohli skórovat znovu a jen díky brankáři Kohoutovi se tak nestalo.
A domácí? Ti hráli nesmírně chytře a za první pětačtyřicetiminutovku vyprodukovali minimálně šest jasných gólových šancí. V jejich zazdívání se předháněl hlavně Pavelec, ale i přesto právě tenhle holohlavý borec utkání rozhodl. Ve 37. min. ho milimetrovým pasem vyslal do sóla T. Radosta a Pavelec svou třetí tutovku v pořadí po kličce brankáři Patejdlovi proměnil – 2:1.
V 58. min. se Pavelec prodral před dva obránce na střed šestnáctky a prudce k tyči zakončil – 3:1.
Na zvrat to dlouho nevypadalo, nakonec k němu ale málem došlo! Hosté snížili Mrázem z trestného kopu a právě úspěšný střelec v nastaveném čase odmítl vyrovnání, když špatně míč zpracoval.
Branky: 10. Štika, 37. a 58. Pavelec – 13. vlastní Štika, 80. Mráz. Rozhodčí: Hůla. Poločas: 2:1.

Ondřej Mráz (vpravo) dokázal v Lidicích deset minut před koncem snížit, ale vyrovnat v závěru již nestačil. Foto: Bohumil Kučera