Celý zápas provázelo větrné počasí, ve kterém třikrát zablýsklo z hlavy Michala Nováka, který tak o jeden gól překonal domácí střelce a poslal Králův Dvůr do druhého kola, v němž se cábelíci střetnou s vítězem duelu SC Radotín a favorizované Dukly Praha.

Př. Kopanina – Kr. Dvůr 2:3
Fotbal, Pohár ČMFS
Ondrášovka Cup, 1. kolo

V první půli bylo k vidění více nepřesností než pohledných kombinací, k čemuž přispíval i vítr, přičemž domácí se snažili jeho síly využít v překonání hostující obrany. Ve 12. min. se podařil únik domácímu Buzkovi, brankář hostů Krejčí pozdě vyběhl a protihráče fauloval, takže se kopala penalta. Tu však Honetschläger nedal, Krejčí jeho pokus vyrazil a než se Kopanina stačila vzpamatovat ze šoku, přišel centr, který Novák přesnou hlavičkou poslal do sítě – 0:1. Jenže o sedm minut později projel hostující obranou Průša, Krejčí jeho první pokus ještě zblokoval, ale na na doklepnutí byl již krátký – 1:1. Ve 32. min. odcentroval domácí Juckem, volný Sýkora poslal ale míčhlavou vedle branky hostů. Na druhé straně vychytal brankář Jeřábek nájezd Fulína. Před poločasem potvrdil k radosti příznivců cábelíků přesnost své hlavy po rohovém kopu opět Novák, který poslal hosty znovu do vedení – 1:2.

Ve druhém poločase nejvíce vzrušila všechny Burešova střela z úhlu, která zazvonila o tyč domácí branky. Dvacet minut před koncem začala snaha Přední Kopaniny o vyrovnání, přičemž cábelíky držel ve vedení především gólman Krejčí. Nejprve vykryl střelu Horáka, pak zachytil i ránu Honetschlägera a když se zdálo, že je překonán, tak Horák zamířil těsně vedle pravé tyče. V 78. min. přišla ke slovu ale opět zlatá hlava Novákova, který se prosadil po dalším rohovém kopu – 1:3.

Domácí se i přes obdrženou branku snažili Královu Dvoru cestu za postupem přece jen zkomplikovat, jenže Krejčí chytil jak pokus Juckema, tak i dorážku Honetschlägera. Domácí se přece jen dočkali snížení v nastaveném čase, kdy po centru Juckema neobsazený Sýkora rybičkou dal na konečných 2:3. V samotném závěru vzrušila diváky už jen tečovaná střela domácího Juckema, pak přišel konec a postup Králova Dvora do druhého pohárového kola.

Branky: 19. Průša, 90. Sýkora – 12., 43. a 78. Novák. Přední Kopanina: Jeřábek - Busta, Šafr, Honetschläger, Horák - Vyšata (78. Slanina), Buzek, Houška, Průša (59. Truhlář) - Sýkora, Juckem. Trenér Mejdr. FK Králův Dvůr: Krejčí - Dont (75. Minařík), T. Bláha, Tlustý, Bureš - Kváča, Kyklhorn, Petr, Nejepsa - Fulín, Novák (80. Vejmelka). Trenér: Kučera.

Foto: Králův Dvůr sestřelil Přední Kopaninu v prvním kole Ondrášovka Cupu ze vzduchu. Foto: Ladislav Pilař – Přední Kopanina