Praskolesy – Trubín 2:2
Fotbal, okresní přebor
Začátek utkání se odehrával v opatrném rytmu. Prvních pět minut se hrálo především ve středu hřiště a hráči obou mužstev se spíše rozehřávali. V 8. minutě prvně zahrozili domácí, ale centr Šindeláře od pravé lajny nikdo nevyslyšel. Hned poté zahrával na druhé straně přímý kop nakrátko Porsch a Šlégr zpoza velkého vápna minul domácí branku. Ve 12. minutě centr Švejdy nezpracoval Hacmac a minutu poté pálil Drábek jen do hostujícího brankáře. V 15. minutě zahrávaly Praskolesy dva slepené rohy a po druhém mohl skórovat Drábek, ale jeho střela mířila těsně mimo. Pro domácí mužstvo bylo štěstím, že se na správném místě objevil Jiří Hrdlička a nohou s pomocí břevna otevřel brankový účet – 1:0. Domácí hráče ale vedoucí branka ukolébala a když v 18. minutě zahrávali hosté roh, tento prošel celým domácím malým vápnem a Hrabák v pohodě do prázdné branky vyrovnal – 1:1. V dalších minutách se přenesla aktivita na kopačky hostů. V rozmezí 21. a 25. minuty zkoušel dvakrát štěstí hostující kapitán Porsch, ale skóre se neměnilo. Ve 31. minutě přišel šok pro všechny domácí hráče a fanoušky, když Praskolesy házely aut a po hrubé chybě domácího kapitána Smetany vstřelil Martin Novák vedoucí branku Trubína – 1:2. Ve 37. minutě zkoušel štěstí Plašil, ale jeho střela mířila hodně mimo. Ve 39. minutě zahrával hostující Šlégr přímý kop, domácí brankář Lukavský jeho střelu vyrazil na roh. Konec prvního poločasu patřil Praskolesům, když nejprve pálil vedle Hacmac po přistrčení Šindeláře a další centr tohoto hráče o dvě minuty později nezpracovali ani J. Hrdlička ani Hacmac. Poslední šancí prvního poločasu tak byl rohový kop domácích, který poslal opět Hrdlička hlavou nad břevno Vávrovy branky. Poločas tak skončil výhrou hostů.
Začátek druhého poločasu byl opět pro diváky nezáživný. V 51. minutě po přistrčení Hrabáka zkoušel štěstí Juppa, ale domácí branku minul. V 57. minutě centroval Šindelář jen do hostujícího brankáře. V 58. minutě domácí prvně střídali, když na hřiště vyběhl dravý Havlík namísto v poslední době nevýrazného Adama Šteinera. V 61. minutě zahrával domácí Šindelář přímý kop, ale branku hostů minul. V 63. minutě směřoval centr Hacmace jen nad branku hostů. V 67. minutě zahrával přímý kop Vlček, ale domácí brankář Lukavský byl na svém místě. V 75. minutě zkoušel štěstí zblízka Kadeřábek, ale jeho střela mířila těsně nad hostující branku. V 78. minutě se prodíral do domácí šestnáctky Juppa, ale Lukavský jeho šanci bravurně zlikvidoval. V 82. minutě se Praskolesy dočkaly vyrovnávací branky, když po rohu prostřelil nadvakrát Šindelář brankáře Vávru – 2:2. V závěru utkání se nejvíce zapotil rozhodčí Svoboda, když musel v 88. minutě vyloučit po druhé žluté kartě hostujícího Vlčka a dvě minuty na to také jeho spoluhráče Karla Vávru, rovněž po druhé žluté kartě. V té době už bylo avizováno nastavení dvou minut. V závěru utkání ještě Pavel Hrdlička přestřelil hostující branku.
Remízou utkání také skončilo, ale v Praskolesích se čekalo, jak dopadne zápas v Neumětelích, kde hrála Tlustice. Protože ale utkání v Neumětelích začalo o chvilku později než zápas v Praskolesích, žhavily se telefony. Když se domácí hráči dozvěděli, že postupují, oslavy mohly vypuknout naplno.
Branky: 15. Hrdlička J., 82. Šindelář - 18. Hrabák, 31. Novák.
Rozhodčí: Svoboda - Hájek, Kros.
Diváků: 150. Poločas: 1:2.
Sestavy:
TJ Praskolesy: Lukavský, Hrdlička J., Smetana, Kadeřábek, Šteiner A. (58. Havlík ), Švejda ( 76. Šimonovský), Drábek, Šindelář, Plašil, Hacmac, Hrdlička P.
FC Freyburg Trubín: Vávra Petr, Pos, Porsch P., Kasseckert, Vávra Pavel, Vlček, Vávra Karel, Juppa, Novák, Šlégr, Hrabák.
Další sobotní a aktuální výsledky okresní kopané:
Okresní přebor: ČLU Beroun B – Osek 0:1, Neumětely – Tlustice 2:1.
III. třída: Kublov – Srbsko 2:0, Broumy – Karlštejn 2:4, Svatá – Lužce 3:3, Hudlice – Nový Jáchymov 2:2, Hýskov – Nižbor B 2:2, Tetín – Chodouň 5:1, Hostomice B – Podluhy 3:3, Běštín – Osek B 4:1, Osov – Zaječov 1:3, Drozdov – Všeradice 3:0, Chlumec – Vižina 7:0, Újezd B – Rpety 2:0.

Praskoleský Václav Hacmac sleduje, jak si povede s míčem jeho trubínský protihráč. Po remíze 2:2 čekal společně se svými spoluhráči na výsledek z Neumětel. Foto: Josef Kardoš

Slavící fotbalisté Praskoles poprvé v historii vyhráli okresní přebor a nahlednou do krajských soutěží. Foto: Jan Bežó ml.